Piast Gliwice mistrzem Polski. Szalona radość kibiców

Piast Gliwice mistrzem Polski. Szalona radość kibiców Źródło: Wikipedia

Piast Gliwice mistrzem Polski. Szalona radość kibiców. Po wczorajszej ostatniej kolejce Ekstraklasy poznaliśmy zwycięzcę tegorocznego polskiego sezonu piłkarskiego.

Piast Gliwice mistrzem Polski. Po wczorajszej, ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy sensacja stała się faktem. Po 30 latach tytuł mistrzowski wrócił na Śląsk. Piast Gliwice pokonał Lecha Poznań 1:0 i tym samym przypieczętował swój sukces w tegorocznej lidze. Bramkę na wagę zwycięstwa w dwudziestej siódmej minucie strzelił Piotr Parzyszek. Zarówno kibicom, jak i ekspertom sportowym wydawało się, że w tym roku i mistrzostwo Polski powalczą głównie Legia Warszawa i Lech Poznań, jednak tym razem po koronę sięgnął czarny koń wyścigu czyli Piast Gliwice. 

Piast Gliwice mistrzem Polski

Piast Gliwice po raz pierwszy w historii sięgnął po tytuł mistrzowski. Na ostatnim meczu popularnej Piastunki padł rekord frekwencyjny, wyprzedały się wszystkie bilety. Stadion przy Okrzei zanotował komplet widzów, czyli zapełniło się 9913 miejsc. Wszyscy kibice chcieli być naocznymi świadkami tego niesamowitego momentu w historii klubu. Piłkarze w niebiesko-czerwonych strojach nie zawiedli kibiców i zapewnili sobie zwycięstwo. W międzyczasie w Warszawie przy ulicy Łazienkowskiej swój mecz grał główny rywal Piasta w walce o tytuł, Legia Warszawa. Piast nie dał jednak szans Legionistom i spokojnie wygrał starcie z Lechem Poznań i tym samym zgarnął brakujące trzy punkty dzielące go od mistrzostwa. 

Nic więc dziwnego, że po ostatnim gwizdku wczorajszego meczu sympatycy Piasta Gliwice oszaleli z radości. Wierni fani klubu podziękowali piłkarzom piękną niebiesko-czerwona oprawą stadionową, głośnymi przyśpiewkami na cześć klubu i gromkimi brawami. Po meczu zarówno piłkarze rezerwowi, jak i cały sztab szkoleniowy wybiegli na murawę, żeby rozpocząć piłkarską fetę.

Na stadionie panowała cudowna atmosfera piłkarskiego święta. Wielka radość mieszała się ze łzami wzruszenia. W końcu najwierniejsi kibice klubu czekali na ten moment od początku istnienia Piasta Gliwice. Polskie media sportowe porównują ten niespodziewany sukces z sytuacją, jaka wydarzyła się w lidze angielskiej w roku 2016, kiedy to po mistrzostwo, ku zdumieniu wszystkich,sięgnęło Leicester City. Piast Gliwice sięgnął po ten tytuł również dzięki świetnej pracy trenera Waldemara Fornalika. Po tym niesamowitym sezonie Fornalik zaskarbił sobie dozgonną miłość kibiców Piastunki.  Świętowanie nie zakończyło się na stadionie. Po opuszczeniu obiektu fani Piasta wyszli na ulice Gliwic, żeby kontynuować wielka fetę. 

 

Źródło: Gliwice Nasze Miasto

Następny artykuł