Stadion Narodowy w Warszawie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów wielofunkcyjnych na świecie. Odbywają się na nim koncerty największych gwiazd muzyki oraz organizowane są najważniejsze imprezy sportowe. Jego wizerunek w najnowszym teledysku wykorzystała ostatnio Katy Perry. 

To właśnie umieszczenie wizerunku PGE Narodowego w klipie wokalistki do utworu „Swhish swish” zmusiło jego dyrekcje do zdecydowanego ruchu. Piosenkarka zrobiła to bowiem bezprawnie. Rzecznik obiektu, Monika Borzdyńska, poinformowała, że musi ona zapłacić za licencję, aby móc robić to legalnie.

 Inne podmioty, które chciałyby wykorzystać do celów marketingowych, promocyjnych czy komercyjnych ten wizerunek muszą za to zapłacić. To są kwoty od 13 tysięcy złotych do 120 tysięcy za jednorazowe wykorzystanie wizerunku w kampanii – powiedziała rzecznik.

Pokazanie panoramy Warszawy w teledysku, w tym na pierwszym planie stadionu, znajdującego się na Saskiej Kępie, nie zdziwiło przedstawicieli PGE. Zdziwił ich natomiast fakt braku konsultacji z nimi w tej sprawie. A prawem patentowym objęty jest każdy charakterystyczny dla Narodowego element, dach, kubatura, elewacja oraz szatnie zawodnicze.

W celu uzyskania należnej zapłaty zarząd obiektu podjął już pierwsze kroki. Zwrócono się do manegerów artystki. Monika Borzyńska wyraziła nadzieję, że sprawę uda się szybko załatwić.

– Mam nadzieję, że uda nam się dogadać z manegementem artystki – podsumowała.

źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

 

...

Zobacz również