Petru zaginął! Nikt nie wie co się stało

Petru zaginął! Nikt nie wie co się stało Źródło: fot. youtube.com/POLITYKA bez RETUSZU

Ryszard Petru przestał być przewodniczącym założonej przez siebie Nowoczesnej. Na kongresie partii nie tylko zmieniono przewodniczącego, ale także wykreślono z nazwy ugrupowania nazwisko jego założyciela. Po tym wszystkim bardzo zazwyczaj aktywny w mediach społecznościowych Ryszard Petru zaginął.

Zmiany w zakładanej przez siebie partii musiały bardzo dotknąć Ryszarda Petru. Nikt nie wie, co się z nim stało. Od ponad 24 godzin były przewodniczący Nowoczesnej nie opublikował nic na swoim Twitterze. To nietypowe, jak na Petru, który jest zwykle bardzo aktywny w sieci.

Petru zaginął! Aż tak go dotknęła strata stanowiska?

Ostatni tweet opublikowany przez Petru jest z soboty. Polityk pogratulował w nim swojej partyjnej koleżance, Katarzynie Lubnauer, która wygrała wybory wewnątrz partii. Stwierdził, że szanuje ten wybór i... od tamtej pory milczy. - Szanuję wynik wyborów na przewodniczącego Nowoczesnej. Gratuluję Katarzynie Lubnauer - napisał Petru na Twitterze. ZOBACZ TAKŻE: To KONIEC Petru. Śmiertelny cios zadała mu jego PRZYJACIÓŁKA Wygląda jednak na to, że były szef czwartej siły w Sejmie źle znosi sytuację po kongresie partii. Wprawdzie nowa szefowa Nowoczesnej zaoferowała mu nową funkcję w ugrupowaniu - Ryszard Petru miałby stanąć na czele "Rady mędrców", która miałaby funkcję doradczą w partii. To jednak nie spotkało się z przychylnym odbiorem opinii społecznej. Część mediów sugeruje, że to właśnie jest powodem, dla którego Petru zamknął się w sobie.

Zmiana kierunku

Drugim znaczącym tweetem, który widnieje na koncie Petru, jest przypięty wpis, w którym ówczesny jeszcze przewodniczący pochwalił się porozumieniem z Platformą Obywatelską. Porozumienie to, jak się okazuje, straciło już na ważności. - Zjednoczona Opozycja staje się faktem - napisał Petru w czwartek. ZOBACZ TAKŻE: Bezcenna reakcja TVP. PO i Nowoczesna się dogadali, a publiczna... Petru napisał to zaraz po wspólnej konferencji prasowej z Grzegorzem Schetyną, na której obaj przewodniczący zapowiedzieli poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Zaraz po zmianie przewodniczącego Nowoczesna zupełnie zmieniła linię. - Musimy jeszcze raz po partnersku poukładać układankę związaną z wyborami samorządowymi. Na razie nie ma porozumienia między Nowoczesną a PO w sprawie kandydata na prezydenta Warszawy - stwierdziła w sobotę Katarzyna Lubnauer.  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News