Ryszard Petru przestał być przewodniczącym założonej przez siebie Nowoczesnej. Na kongresie partii nie tylko zmieniono przewodniczącego, ale także wykreślono z nazwy ugrupowania nazwisko jego założyciela. Po tym wszystkim bardzo zazwyczaj aktywny w mediach społecznościowych Ryszard Petru zaginął.

Zmiany w zakładanej przez siebie partii musiały bardzo dotknąć Ryszarda Petru. Nikt nie wie, co się z nim stało. Od ponad 24 godzin były przewodniczący Nowoczesnej nie opublikował nic na swoim Twitterze. To nietypowe, jak na Petru, który jest zwykle bardzo aktywny w sieci.

Petru zaginął! Aż tak go dotknęła strata stanowiska?

Ostatni tweet opublikowany przez Petru jest z soboty. Polityk pogratulował w nim swojej partyjnej koleżance, Katarzynie Lubnauer, która wygrała wybory wewnątrz partii. Stwierdził, że szanuje ten wybór i… od tamtej pory milczy.

– Szanuję wynik wyborów na przewodniczącego Nowoczesnej. Gratuluję Katarzynie Lubnauer – napisał Petru na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE: To KONIEC Petru. Śmiertelny cios zadała mu jego PRZYJACIÓŁKA

Wygląda jednak na to, że były szef czwartej siły w Sejmie źle znosi sytuację po kongresie partii. Wprawdzie nowa szefowa Nowoczesnej zaoferowała mu nową funkcję w ugrupowaniu – Ryszard Petru miałby stanąć na czele „Rady mędrców”, która miałaby funkcję doradczą w partii.

To jednak nie spotkało się z przychylnym odbiorem opinii społecznej. Część mediów sugeruje, że to właśnie jest powodem, dla którego Petru zamknął się w sobie.

Zmiana kierunku

Drugim znaczącym tweetem, który widnieje na koncie Petru, jest przypięty wpis, w którym ówczesny jeszcze przewodniczący pochwalił się porozumieniem z Platformą Obywatelską. Porozumienie to, jak się okazuje, straciło już na ważności.

– Zjednoczona Opozycja staje się faktem – napisał Petru w czwartek.

ZOBACZ TAKŻE: Bezcenna reakcja TVP. PO i Nowoczesna się dogadali, a publiczna…

Petru napisał to zaraz po wspólnej konferencji prasowej z Grzegorzem Schetyną, na której obaj przewodniczący zapowiedzieli poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Zaraz po zmianie przewodniczącego Nowoczesna zupełnie zmieniła linię.

– Musimy jeszcze raz po partnersku poukładać układankę związaną z wyborami samorządowymi. Na razie nie ma porozumienia między Nowoczesną a PO w sprawie kandydata na prezydenta Warszawy – stwierdziła w sobotę Katarzyna Lubnauer.

 

9 największych kompromitacji totalnej opozycji


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również