Petru wściekły. Posłowie Nowoczesnej chcą zemsty na Schmidt za romans z liderem partii

Petru wściekły. Posłowie Nowoczesnej chcą zemsty na Schmidt za romans z liderem partii Źródło: fot. facebook/ryszard petru / joanna schmidt

W formacji Ryszarda Petru wciąż wrze po jego wpadce wizerunkowej gdy wyszło na jaw, że zamiast protestować w Sejmie, wyjechał w towarzystwie jednej ze swoich posłanek na Sylwestra do ciepłej Portugalii. Teraz posłowie Nowoczesnej chcą zemsty... na Joannie Schmidt. 

Na początku stycznia media ujawniły, że lider Nowoczesnej zamiast protestować razem ze swoimi posłami w Sejmie oraz zwolennikami pod parlamentem na mrozie, wyjechał do ciepłej Portugalii. Tam z kolei przebywał z jedną z posłanek swojej formacji, z którą ma mieć rzekomo romans.

Cała afera była ogromnym ciosem wizerunkowym nie tylko dla samego Petru ale także dla całej partii. Posłowie Nowoczesnej są teraz wściekli i żądają wyciągnięcia konsekwencji.

Co jednak ciekawe, chęć zemsty skierowana jest jedynie w kierunku posłanki Joanny Schmidt, która towarzyszyła Petru w podróży. W jej sprawie odbyło się już nawet spotkanie partyjne, podczas którego próbowano pozbawić ją stanowiska wiceprzewodniczącej partii.

Atmosfera jest tak napięta, że z jednego z takich spotkań Ryszard Petru - który sprzeciwia się wyrzuceniu Schmidt - wyszedł wściekły, trzaskając za sobą drzwiami.

Jak również zdradzili mediom chcący zachować anonimowość posłowie Nowoczesnej, część z nich ma już dosyć częstych wpadek Petru. Około dziesięciu posłów poważnie rozważa odejście z formacji - mają jedynie czekać na odpowiedni moment.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News