Zdaniem lidera Nowoczesnej władze Prawa i Sprawiedliwości posunęły się o krok za daleko zmieniając przepisy dotyczące Sądu Najwyższego. Rozsierdzony sytuacją zwołał konferencję podczas której podzielił się z opinią publiczną informacją o krokach, które podjął w tej sprawie.

PiS zbrojnie jest w stanie przeprowadzić tę ustawę – grzmi Ryszard Petru.

Jego zdaniem jedynym wyjściem z tak dramatycznej sytuacji jest wsparcie ze strony zagranicznych polityków. Właśnie dlatego wystosował do nich specjalnie przygotowany apel.

Napisałem list do naszych przyjaciół na całym świecie z prośbą o solidarność w sprawie Sądu Najwyższego – poinformował lider Nowoczesnej.

Zapewnił również, że pismo otrzymali między innymi: senator USA John McCain, Richard Durbin i Ben Cardin, przewodniczący Komisji Weneckiej, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Rady Europy, Trybunału Sprawiedliwości, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Amnesty International, Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy oraz sekretarze generalni ONZ i OBWE.

Ryszard Petru wyraził nadzieję, że przybędą oni do Polski lub zajmą zdecydowane stanowisko w kwestii działań rządu Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz również