Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, podczas spotkania ze swoimi zwolennikami w Katowicach stwierdził, że potrzebne są wcześniejsze wybory. Inaczej w Polsce „nie zostanie kamień na kamieniu”. 

Jak przekonywał w Katowicach Ryszard Petru, jeśli sytuacja polityczna w Polsce się nie zmieni to za 3,5 roku możemy nie poznać naszego kraju. Lider Nowoczesnej obwiania za to obóz władzy, który prowadzi konfrontacyjna politykę.

 – W takim tempie destrukcji, w ciągu 6 miesięcy to za 3,5 roku w [w Polsce] nie zostanie kamień na kamieniu. Ile trzeba mieć w sobie złości, by iść na taką konfrontację w UE. Ona nie jest potrzebna. To jest bardzo mocny sygnał do mobilizacji, ponad podziałami – to musi być konsekwentna mobilizacja. Musimy bardzo mocno bronić swobód obywatelskich, agresji słownej – powiedział Petru.

Jak dalej przekonywał, najlepszym aktualnie rozwiązaniem dla Polski byłyby wcześniejsze wybory parlamentarne.

 – Najlepszym rozwiązaniem dla Polski są wcześniejsze wyborczy. Boję się bowiem, że za 3,5 roku naszego kraju nie poznamy, że Polska będzie w olbrzymim kryzysie gospodarczym. Polska może być w totalnym chaosie prawnym. Polska będzie bez sojuszników. A co najgorsze – Polacy będą skłóceni, w miejscach pracy, w szkole – przekonywał w Katowicach lider Nowoczesnej.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: 300polityka

...

Zobacz również