Ryszard Petru odniósł się do doniesień medialnych, według których władza planuje wpłynąć na wypisanie Puszczy Białowieskiej z listy światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Ministerstwo Środowiska przekonuje, że to nieprawda.

– Po dewastacji stadnin przyszedł czas na Puszczę Białowieską wpisaną na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Od momentu objęcia stanowiska ministra środowiska, Jan Szyszko konsekwentnie kwestionuje wartość przyrodniczą Puszczy a jej obecność na liście UNESCO uważa za błąd – przekonuje Petru.

– W oczach ministra, nasz bezcenny skarb przyrodniczy jest tylko kolejnym sposobem na sfinansowanie potrzeb „dobrej zmiany” poprzez zyski ze zwiększonej trzykrotnie wycinki drzew. Zamiast kilkusetletnich drzew, Suweren będzie miał więcej półek regałowych i desek. A rząd środki na dalszą dewastację kraju – dodaje. 

– W jak bardzo specyficzny sposób trzeba pojmować patriotyzm i dbałość o naturalne środowisko, by jako przedstawiciel rządu, z własnej inicjatywy rozważać wykreślenie obiektu z tak prestiżowej listy? – pyta Petru.

Petru twierdzi, że Ministerstwo Środowiska może udawać, że nie chce wypisania Puszczy z listy UNESCO i zapowiada, że .Nowoczesna będzie monitorować sprawę.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...