Petru: PiS i PO to ten sam układ

Petru: PiS i PO to ten sam układ

O dawnych planach koalicji PO-PiS prawie nikt już nie pamięta. "Prawie" jest tutaj kluczowym słowem, bo o tej idei przypomniał właśnie Ryszard Petru. Zdaniem lidera Nowoczesnej, takie plany mogą wkrótce stać się rzeczywistością.

Petru uważa, że Schetyna nie będzie "drugim Tuskiem" i nie nadaje się na lidera - ani PO, ani opozycji. Ponadto dodał, że jego zdaniem Grzegorz Schetyna ma mentalność zbliżoną do Jarosława Kaczyńskiego.

- PO i PiS to ten sam układ, który rządzi Polską od ponad 25 lat. Raz rządzi ekipa bliska Schetynie, a raz Kaczyńskiemu. Wymieniają się władzą między sobą. Polska potrzebuje rewolucji pokoleniowej. To jest prawdziwa zmiana. Łatwiej mi rozmawiać z ludźmi z PO i PiS w moim wieku, niż ze Schetyną i Kaczyńskim. Schetyna mentalnie jest bliski Kaczyńskiemu  - twierdzi Petru.

Według szefa Nowoczesnej, mogłoby dojść do koalicji Platformy i PiSu. Widać to po zapowiedzianym przez Schetynę "ideologicznym zwrocie w prawo".

- Nie cała PO zgodziłaby się na koalicję z PiS, ale jej szef na pewno. Na Dolnym Śląsku to było możliwe. Stanisław Huskowski został wyrzucony z PO za krytykę konszachtów Platformy z PiS - powiedział polityk.

źródło: wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News