Petru: Dziękuję Rzeplińskiemu za odwagę i wytrwałość

Petru: Dziękuję Rzeplińskiemu za odwagę i wytrwałość Źródło:

Dziękuję prof. Rzeplińskiemu za odwagę i wytrwałość, z jaką przez ostatni rok bronił praworządności i naszych praw obywatelskich. Siłę i charakter człowieka poznajemy w trudnych czasach.

Nowym prezesem TK została sędzia Julia Przyłębska (z nadania PiS), która kadencję rozpoczęła od powołania do składów orzekających trzech sędziów wybranych niezgodnie z konstytucją i wyrzucenia z dotychczasowego gabinetu sędziego Biernata - wiceprezesa Trybunału. To na wypadek gdyby sędzia zbyt głośno czytał zapisy konstytucji, z którymi PiS jest mocno na bakier.

Wyroki, pod którym podpiszą się sędziowie Lech Morawski, Henryk Cioch i Mariusz Muszyński mogą być zaskarżane jako wadliwe prawnie, zarówno w polskich sądach jak i przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka i Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Narazi to Polskę, czyli kieszenie jej obywateli, na odszkodowania, które w końcu trzeba będzie wypłacić.

Na razie prawo, po długiej i męczącej batalii, przegrało z arogancją, a Prezydent po raz kolejny złamał zapisy prawa i konstytucji. Naszą rolą jest odbudowa niezależności sądownictwa po upadku PiS. Szacunek dla prof. Rzeplińskiego.

Ryszard Petru 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News