Pensje polityków do obniżki
wikimedia
Patryk Przybyłowski - 19 Maja 2020

Czescy politycy obniżają swoje pensje. Nasi też powinni?

Pensje czeskich polityków zostaną zmniejszone. Czeska minister pracy zapowiedziała, że osoby zasiadające w parlamencie mogą liczyć na wynagrodzenie niższe o 20 procent. Czy takie rozwiązanie powinno być wprowadzone w Polsce?

Pensje czeskich polityków zostaną poddane redukcji. Wspomniana obniżka wynagrodzeń ma objąć niemalże 300 czołowych polityków kraju. Tamtejsza minister pracy przyznała, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której politycy nadal zarabialiby krocie, a zwykli obywatele borykaliby się z poważnymi problemami finansowymi.

Czy podobne rozwiązanie przeszłoby również u nas? Na ten moment wydaje się to nierealne. Przedstawiciele partii, niezależnie od prezentowanych poglądów albo odmawiają komentarza w sprawie, albo twierdzą, że jest to tylko "pusty gest" ze strony rządzących.

Według wyliczeń "Faktu", na 20% obniżkach wynagrodzeń najważniejszych osób w państwie, polski budżet mógłby zyskać nawet milion złotych w skali miesiąca. Wystarczyłoby to np. na zakup 1,2 miliona rękawiczek ochronnych, bądź 49 tysięcy kombinezonów ochronnych.

źródło: Fakt24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News