Legendarny Pele trafił do szpitala. Rodzina sportowca zabrała głos

Legendarny Pele trafił do szpitala. Rodzina sportowca zabrała głos Źródło: fot. World Economic Forum/E.T. Studhalter

Pele, słynny brazylijski piłkarz, który już za życia stał się legendą swojej dyscypliny, trafił we wtorek do szpitala. Jak podają francuskie media, w tym radio RMC Sport, stan sportowca nie jest dobry, ale nie zagraża jego życiu.

Francuskie RMC Sport, które dotarło do rodziny Pelego, poinformowało, że legenda światowej piłki nożnej trafiła późnym wtorkowym wieczorem 2 kwietnia do jednego z paryskich szpitali. Sportowiec został przewieziony karetką z hotelu, w którym przebywał. 

Pele miał bardzo wysoką gorączkę i skurcze

Jak przekazała mediom rodzina Pelego, przebywając w Paryżu legenda zaczęła się skarżyć na bardzo silne skurcze i wysoką gorączkę. W pewnym momencie stan Brazylijczyka był na tyle poważny, że zdecydowano się wezwać służby ratownicze, które z kolei postanowiły przewieźć go do najbliższej placówki medycznej.

Bliscy Pelego uspokajają również, że sportowiec został przewieziony do szpitala profilaktycznie i jego zdrowiu ani życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodzina nie wie jednak, kiedy jego hospitalizacja dobiegnie końca. 

To nie pierwsze problemy Pelego ze zdrowiem

Z racji już zaawansowanego wieku legendarnego Brazylijczyka, to nie pierwszy raz, gdy media interesują się jego stanem zdrowia. 78-letni napastnik wielokrotnie w przeszłości miał poważne komplikacje zdrowotne. W 2018 roku media obiegły zdjęcia piłkarza na wózku inwalidzkim - Pele, z racji silnego bólu w biodrze, był zmuszony oglądać mecze mistrzostw świata siedząc na wózku inwalidzkim. 

Pele przebywał we Francji w celach zawodowych. 

Pele - Legendarny, najwybitniejszy, najlepszy 

Pele, a właściwie Edson Arantes do Nascimento, jest uważany za jednego z najlepszych i najwybitniejszych zawodników w historii światowej piłki nożnej. Jest także jedynym piłkarzem w historii, który zdobył mistrzostwo świata trzykrotnie - w 1958, w 1962 i 1970 roku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News