Trzęsienie w polskim kościele. Opublikowano nową mapę pedofilii

Trzęsienie w polskim kościele. Opublikowano nową mapę pedofilii Źródło:

Pedofilia w kościele pomału przestaje być tematem tabu. Ofiary przerywają milczenie a ich historie trafiają na pierwsze strony gazet. Teraz opublikowano zaktualizowaną mapę kościelnej pedofilii, która z pewnością wywoła popłoch wśród hierarchów.

Pedofilia w kościele coraz częściej staje się tematem medialnych doniesień. W ubiegłym roku na ekrany kin trafił wzbudzający kontrowersje obraz Smarzowskiego, a dziennikarz Tomasz Sekielski pokazał pierwsze sceny swojego filmu o pedofilii w kościele. W przeciwieństwie "Kleru" nie jest on jednak fabularyzowany a dokumentalny. Teraz opublikowano nową mapę pedofilii w kościele.

ZOBACZ FILM NA TEN TEMAT:

Pedofilia w kościele przestaje być tematem tabu

Pierwsza wersja mapy kościelnej pedofilii ukazała się w październiku ubiegłego roku. Wówczas na ulice polskich miast wyszły tysiące Polaków, wyrażających swoje oburzenie biernością kleru w obliczu popełnianych przez księży przestępstw. Na drzwiach kościołów w całym kraju zawisły dziecięce buciki, upamiętniające ofiary kleru. Marsze "Ręce precz od dzieci" wpisały się w szerszy nurt ujawniania przypadków pedofilii w kościele. W ostatnim czasie sam papież Franciszek wielokrotnie podnosił temat potrzeby zmian w sposobie reagowania na ten problem i karania duchownych, którzy pozostają pasywni. Warto przypomnieć, że również na koniec 2018 roku milczenie przerwały ofiary kapelana Solidarności, Henryka Jankowskiego. Zaktualizowana mapa pedofilii w kościele zaprezentowana została dzisiaj w Sejmie przez posłankę Joannę Scheuring-Wielgus i fundację "Nie lękajcie się". Od czasu opublikowania pierwszej mapy zgłosiły się do niej setki ofiar. Teraz dzięki fundacji będą mogły korzystać z pomocy konsorcjum prawniczego. Mało tego, na luty planowane jest przedstawienie na synodzie w Watykanie raportu o zaniechaniach biskupów w Polsce. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Tadeusz Rydzyk wchodzi do polityki! Co uważają o tym Polacy?
  2. Prezes TVP zapadł się pod ziemię! Tego nagrania Kurski będzie się wstydzić do końca życia
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  4. Alkoholizm w Polsce może dotknąć każdego. Niezależnie od statusu
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News