Abp Jędraszewski usunął ze swojego oficjalnego biogramu nazwiska dwóch księży. Obaj byli powiązani z pedofilią w Kościele

Abp Jędraszewski usunął ze swojego oficjalnego biogramu nazwiska dwóch księży. Obaj byli powiązani z pedofilią w Kościele Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Pedofilia w Kościele nieustannie wywołuje wiele kontrowersji. Znany z agresywnej wypowiedzi o LGBT arcybiskup Jędraszewski znów zwrócił na siebie uwagę mediów. Duchowny wymazał ze swojej biografii postacie dwóch księży, oskarżanych o czyny zabronione.

Pedofilia w Kościele jest tematem, który porusza niemal każdego. Teraz spostrzeżono, że z archidiecezji krakowskiej w biografii arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zniknęły nazwiska dwóch księży. Obaj byli oskarżani o pedofilię i wydaje się, że hierarcha kościelny chce się wyprzeć jakichkolwiek powiązań z nimi.

Wstydliwe znajomości arcybiskupa Jędraszewskiego

Arcybiskup Marek Jędraszewski według wcześniejszej wersji biografii miał otrzymać święcenia biskupie od arcybiskupa poznańskiego Juliusza Paetza. Duchowny uchodzi za jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób w polskim Kościele. Oskarżony był o molestowanie innych księży oraz kleryków. Watykan nałożył na niego zakazy liturgiczne oraz zabronił udziału w publicznych uroczystościach kościelnych. Jednak nigdy nie wytoczono mu procesu karnego.

Ponadto zniknęła również informacja, kto był współkonsekratorem w trakcie mianowania Jędraszewskiego na biskupa. Mieli nimi być arcybiskupi Zenon Grocholewski oraz Marian Przykucki. Pierwszy z nich uniknął kontrowersji, jednak nie można tego samego powiedzieć o drugim duchownym, który pojawił się w dokumencie "Tylko nie mów nikomu". Jak ujawnili bracia Sekielscy, arcybiskup miał kryć sprawy księży pedofilów.

Pedofilia w Kościele powodem do prawdziwego wstydu. Arcybiskup Jędraszewski próbuje ukryć epizody ze swojego życiorysu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teraz z internetowej biografii arcybiskupa Jędraszewskiego na oficjalnej stronie diecezji, zniknęło nazwisko Paetza oraz Przykuckiego. W obecnej wersji można przeczytać, że obecny metropolita Krakowa otrzymał święcenia, ale nie jest napisane dokładnie od kogo.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Bank PKO BP ostrzega swoich klientów przed niebezpieczeństwem. Można stracić wszystkie swoje pieniądze

Do archidiecezji trafił list, w którym zapytano, dlaczego owe nazwiska zniknęły z biografii arcybiskupa Jędraszewskiego. Nie otrzymano jednak żadnej odpowiedzi. Komentarza portalowi "Wirtualna Polska" udzielił ksiądz z Krakowa, która wolałby pozostać anonimowy.

- Każdy robi taki życiorys, jaki wydaje się dla niego odpowiedni - miał powiedzieć duchowny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 200 tys. ludzi za chwilę zostanie NA BRUKU. Wszystko przez komputery
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Wyłowili 13 martwych ciał, wszystkie z nich to kobiety. Polsat przekazał informacje o tragicznych wydarzeniach
  4. Nagły zwrot akcji ws. zabójstwa małej Kristiny. Zbrodnia okazała się jeszcze bardziej brutalna, niż ktokolwiek przypuszczał?
  5. Sekretny przepis Macieja Kuronia na kotlety schabowe. Trzeba zadbać tylko o jeden szczegół, aby cieszyć się nieziemskim smakiem

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News