Przerwał rekolekcje, żeby powiedzieć o pedofilu. Księża wydarli mu mikrofon

Przerwał rekolekcje, żeby powiedzieć o pedofilu. Księża wydarli mu mikrofon Źródło: Archiwum Prywatne

Pedofilia w Kościele jest tematem, który budzi w społeczeństwie ogromne kontrowersje. Pewien wierny postanowił w trakcie rekolekcji opowiedzieć historię księdza pedofila. Reakcja duchownych jest skandaliczna.

Pedofilia w Kościele wywołuje ogromne kontrowersje, także wśród wiernych. W trakcie rekolekcji jeden z uczestników chciał dać świadectwo i opowiedzieć historię jego bliskiej koleżanki, która padła ofiarą księdza pedofila. Pozostali duchowni odebrali mu mikrofon i próbowali zagłuszyć jego przemówienie.

Chciał opowiedzieć o pedofilii w Kościele w trakcie rekolekcji

Paweł Kostowski, który próbował przemawiać w trakcie rekolekcji, sam jest osobą wierzącą. Jako członek Kościoła katolickiego nie ma jednak zamiaru kryć zła i bronić hierarchów, którzy dopuścili się zbrodni pedofilii. Nie zgadzał się z milczeniem Towarzystwa Chrystusowego, które nie odniosło się do głośnej sprawy skazania jednego z ich członków za wielokrotne gwałty na małoletniej.

Zdecydował się opowiedzieć o tej sytuacji w trakcie rekolekcji organizowanych przez zakon. Wychodząc na mównicę, aby dać świadectwo, zaczął w ten sposób, aby od razu nie wyjawić, o czym chce opowiedzieć. Później, gdy przechodził do rzeczy, wzburzył tym wszystkich zgromadzonych.

- Bardzo bym prosił, że jeżeli na sali są dzieci lub osoby szczególnie wrażliwe, to sugeruję, żeby opuściły aulę na chwilę. Chciałem podzielić się tym, jak pan Bóg w ostatnim czasie zmienia moje patrzenie na ludzi. Piszę ostatnio z taką dziewczyną, która jest trochę młodsza ode mnie. Jest bardzo sympatyczną i wrażliwą osobą, tylko że robi coś bardzo irytującego, czyli dużo błędów interpunkcyjnych. [...] Widzę jednak, że moja ocena jest płytka, bo w czasie kiedy inne dzieci czytały "Pana Tadeusza", ona była więziona przez księdza pedofila Romana B. Chrystusowca, który bywał na tych rekolekcjach - to ostatnie zdanie wywołało szybką reakcję księży.

Pedofilia w kościele zagłuszona modlitwą

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Księża prawdopodobnie odebrali to jako atak na siebie, gdyż jeden z duchownych podszedł do Kosteckiego i próbował mu odebrać mikrofon, mówiąc, że "to nie jest odpowiednie miejsce na to". Wywiązała się kłótnia o mikrofon, do mównicy podeszło więcej osób. Sytuacja się zaogniała, gdy nagle zgromadzeni wierni zaczęli głośno się modlić, aby zagłuszyć próbę dyskusję Kosteckiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Sprawa wywołała ogromne poruszenie w internecie, w szczególności wśród antyklerykałów. Z kolei sam Kostecki, który jest katolikiem, udzielił wywiadu, w którym przyznał, że dziwi się Towarzystwu Chrystusowemu. Nie rozumie, dlaczego próbuje się zagłuszać prawdę i czemu nikt nie odnosi się do grzechów jednego z hierarchów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News