Polski ksiądz przekroczył wszystkie granice: pedofilia i in-vitro to to samo

Polski ksiądz przekroczył wszystkie granice: pedofilia i in-vitro to to samo

Pedofilia wciąż jest jednym z najtrudniejszych tematów w debacie publicznej. Dziwi więc fakt, że bez większej refleksji komentarz na ten temat udostępnia duchowny. Znany z kontrowersyjnych opinii ksiądz Janusz Chyła porównał pedofilię do... in-vitro. Zdaniem internautów wyraźnie przekroczył granice. 

Pedofilia to jeden z najbardziej niewygodnych tematów dla Kościoła Katolickiego. Wizyta papieża Franciszka w Irlandii sprzed kilku dni pokazała, w jak w trudnym momencie znaleźli się zarówno księża jak i wierzący. Teraz polski kapłan odwołał się do poglądów relatywistów, którzy zdaniem duchownego twierdzą, że aborcja, in-vitro i homoseksualizm nie są złem moralnym, a złem jest pedofilia. Polscy katolicy obserwujący na Twitterze proboszcza z Chojnic nie mają wątpliwości - tym razem przesadził. Ksiądz Janusz Chyła swoim odważnym wpisem, określającym in-vitro takim samym grzechem jak pedofilia, zbulwersował internautów. Dla wielu rodziców, którzy nie mogą doczekać się dziecka, in-vitro jest jedyną możliwością powiększenia rodziny. Katolicy, tolerujący związki homoseksualne nie dowierzają - ksiądz zrównał jedno z najbrutalniejszych przestępstw z miłością ludzi obojga płci.

Pedofilia jak in-vitro? Internauci w szoku po wpisie księdza

"Zwyrodnialec", "moralista" - grzmią internauci. Pod wpisem księdza pojawiły się ostre zdania na temat jego opinii. Niemal jednogłośnie, użytkownicy twierdzą, że Chyła przekroczył granicę, której, jako prezbiter, nie miał prawa naruszać. - Tylko duchownemu in vitro mogło się skojarzyć z pedofilią - czytamy w jednym z komentarzy. - Powinno się Ciebie izolować od społeczeństwa - czytamy dalej. Gromy rzucone na stwierdzenie ks. Chyły nie pozostawiają złudzeń. Duchowny nie powinien odnosić się do tak skrajnych porównań. Pedofilia, zdaniem duchownego nie różni się niczym od cudzołóstwa czy aborcji. "Chwyt poniżej pasa" - pojawia się w komentarzach. Oburzeni dodają także, że gwałt na dziecku absurdalnie został porównany z próbą ich posiadania przez bezpłodne pary. Ks. Chyła jest wykładowcą teologii dogmatycznej i autorem kilku książek. Jedną z nich jest "Ewangelia na Twitterze". Znając więc środowisko mediów społecznościowych i emocje, jakie towarzyszą internatuom podczas tak skrajnych wypowiedzi, dziwi fakt, że duchowny odważył się zabrać głos w sprawie w tak niedelikatny sposób. pedofilia Twitter/ks. Janusz ChyłkaZOBACZ TAKŻE:
  1. Zdjęcia z imprezy PiS obiegły sieć. Uśmiechnięty ksiądz ogląda krocza małych dziewczynek
  2. Papież Franciszek abdykuje?! Arcybiskup ujawnia szokujący skandal
  3. Papież Franciszek zabrał głos ws. dzieci z Darłówka. Wysłał specjalny list
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News