Będą chemicznie kastrować wszystkich pedofilów. Nowe prawo właśnie wprowadzono w Alabamie

Będą chemicznie kastrować wszystkich pedofilów. Nowe prawo właśnie wprowadzono w Alabamie Źródło: Pixabay.com/jarmoluk

Pedofilia wzbudza ogromne emocje na całym świecie, a kary dla osób, które wykorzystują seksualnie dzieci, zawsze wydają się zbyt małe. Nowe prawo, jakie wprowadzono w Alabamie, ma skutecznie pomóc w zwalczaniu tego zjawiska. Pedofile będą poddawani chemicznej kastracji.

Pedofilia jest niezwykle trudnym i kontrowersyjnym tematem. Każdy kraj stara się, aby jak najbardziej zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, jednak kara więzienia nie zawsze pozwala na skuteczną resocjalizację pedofilów. Pomysł z Alabamy, aby chemicznie kastrować pedofilów, może zatem okazać się o wiele skuteczniejsza metodą, która pozwoli zmniejszyć ryzyko molestowania dzieci.

Pedofilia zasługuje na surowsze kary. W Alabamie znaleźli pewien sposób

Alabama dopuszcza zwolnienie warunkowe więźniów, którzy zostali skazani za obcowanie seksualne z dziećmi poniżej 13. roku życia. Po zmianie prawa nadal będą mieli możliwość skrócenia swojej kary, jednak pod pewnym warunkiem. Aby móc cieszyć się wolnością wcześniej, będą zmuszeni poddać się chemicznej kastracji. Taką ustawę niedawno przegłosował tamtejszy parlament. Skazany sam będzie musiał pokryć koszty terapii, która ma trwać, dopóki sąd nie zdecyduje, że można już zakończyć leczenie. Jeżeli zostanie przerwane zanim zapadnie taka decyzja w odpowiedniej instancji, więzień będzie musiał powrócić do aresztu.

- Ta ustawa to krok na drodze do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w Alabamie - stwierdził gubernator stanu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czym jest chemiczna kastracja?

Choć nazwa terapii może brzmieć drastycznie, sam zabieg nie jest bolesny. Polega ona jedynie na przyjmowaniu odpowiednich leków, które mają hamować wytwarzanie hormonów odpowiedzialnych za pociąg seksualny, na przykład testosteronu. Dzięki temu osoba ma nie odczuwać potrzeby współżycia, a w przypadku pedofilów ma zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. Skutki leczenia nie są trwałe. Po przerwaniu farmakoterapii możliwe jest odzyskanie wcześniejszego popędu. 

Politycy z Alabamy wierzą, że takie rozwiązanie może przynieść bardzo dobre skutki. Utrata libido może skutecznie odstraszyć wielu mężczyzn od popełnienia strasznego przestępstwa. Czy ta metoda okaże się skuteczna? Trzeba poczekać, aż z USA napłyną kolejne informacje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Jan Paweł II mówił to codziennie, bez przerwy, aż do dnia śmierci. Ujawniamy treść słów
  4. Horror nastolatki wstrząsnął całą Polską. Tak brutalnego i bestialskiego gwałtu nie widział świat
  5. Przybylska przed śmiercią przeżyła prawdziwy koszmar. Błagała, żeby przestali
  6. Przygnębiający widok. Tak wygląda grób Agnieszki Kotulanki

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News