Pawłowicz wygrała z Kauflandem. Sieć nie będzie mogła się reklamować jako…

Pawłowicz wygrała z Kauflandem. Sieć nie będzie mogła się reklamować jako…

Posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz, wygrała z siecią Kaufland, która należy do niemieckiej grupy Schwarz obejmującej również sieć sklepów Lidl. Kaufland nie będzie się mógł już reklamować jako polski. 

Po interwencji posłanki Pawłowicz Kaufland nie będzie się mógł już pośrednio reklamować jako polska sieć i polski przedsiębiorca.

- Prezes UOKiK uznał zarzut Pani Poseł Krystyny Pawłowicz wobec niemieckiej firmy Kaufland Polska w związku z bezprawnym posługiwaniem się przez tę firmę sloganami reklamowymi "nasze rodzime produkty", "nasze polskie produkty", "rodzimi dostawcy", sugerującymi nabywcom w Polsce, iż niemiecka firma Kaufland jest polskim przedsiębiorcą i sprzedaje głównie polskie produkty. Spółka zobowiązała się do zmiany tych sloganów do dnia 4 lutego 2017 r. Obserwujmy, czy zmiany tej dokonano - czytamy w komunikacie.

Kaufland należy do niemieckiej grupy Schwarz, do której należy również Lidl. Sieć działa w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w Polsce, Chorwacji, Rumunii i Bułgarii. Pierwszy sklep w naszym kraju otwarto w Stargardzie w 2001 roku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News