Do grona anty-fanów Krystyny Pawłowicz dołączyła kolejna osoba. Znany polski reżyser postanowił poświęcić posłance cały felieton. Skrytykował w nim nie tylko poglądy Pawłowicz ale przede wszystkim jej aparycję.

Kazimierz Kutz znany jest m.in. z takich produkcji jak „Paciorki jednego różańca” czy „Śmierć jak kromka chleba”. Poza pracą artystyczną, pełnił również funkcje senatora i posła. W swoim ostatnim, weekendowym felietonie postanowił skrytykować Krystynę Pawłowicz. Reżyser odniósł się do jej życia prywatnego.

– Spotkałem wiele takich nieszczęśliwych kobiet. One po czterdziestce nieco dziwaczeją, a często deformują się psychicznie i cierpią na nieznośne aberracje – napisał Kutz.

Reżyser nie tylko starał się odgadnąć emocjonalny stan Krystyny Pawłowicz ale próbował również dojść do tego jak prywatna sytuacja posłanki rzutuje na niektóre jej zachowania.

– Pani poseł, bardzo uczona i samotna (tzn. bez partnera życiowego), wyrobiła sobie portret osoby całkowicie niekonwencjonalnej; mówi to, co chce, i robi to, co chce, nie zważając na ograniczenia partyjne i obyczajowe – napisał reżyser.

Jednak tym, co wzbudza największe kontrowersje w felietonie Kutza jest sposób, w jaki opisał wygląd posłanki.

– Ubiera się też niekonwencjonalnie, jak postarzała nauczycielka z hippisowską przeszłością, która nie do końca radzi sobie ze szlugiem – możemy przeczytać w felietonie.

źródło: NaTemat

 

...

Zobacz również