Pawłowicz ostro uderza w Dudę. Padły porównania do zbrodniarzy hitlerowskich

Pawłowicz ostro uderza w Dudę. Padły porównania do zbrodniarzy hitlerowskich

Krystyna Pawłowicz, posłanka na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości nie przebiera w słowach. Jej ostra krytyka pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy odbiła się szerokim echem w mediach. Walka o degradację członków WRON trwa nadal.

Andrzej Duda zawetował tzw. ustawę degradacyjną, zakładającą odebranie stopni wojskowych żyjącym i już zmarłym członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Mówi się, iż zrobił to głównie ze względu na Mirosława Hermaszewskiego, który został wcielony do Rady bez swojej wiedzy, głównie z racji popularności, którą się cieszył. Pierwszy Polak w kosmosie miał nie uczestniczyć w żadnym procesie decyzyjnym junty Jaruzelskiego, a stanowić jedynie dekorację. Dziś sprawa ustawy wywołuje ogromne emocje, gdyż wiele osób uważa ją za niepotrzebną. Projekt jest jednym z elementów polityki rozliczeniowej Zjednoczonej Prawicy, która w podobnym tonie przeprowadziła dekomunizację nazw ulic i miejsc oraz odebrała część emerytur osobom związanym z komunistyczną bezpieką. Krytyka za decyzję o wecie spływa na Andrzeja Dudę zewsząd, nawet z obozu władzy.

Krystyna Pawłowicz krytykuje prezydenta!

Weto ws. ustawy degradacyjnej rozwścieczyło Krystynę Pawłowicz, posłankę znaną z mocnej postawy antykomunistycznej. Jej zapisy i zamysł porównała do procesu norymberskiego, a sprzeciw prezydenta nazwała osłanianiem zbrodniarzy. - Dlaczego Pan Prezydent racje moralne Polaków odrzuca i osłania zbrodniarzy komunistycznych? - zapytuje Pawłowicz. Posłanka ma pretensje do głowy państwa za "formalistyczną logikę" i odebranie Polakom prawa do najmniejszej sprawiedliwości w postaci degradacji. Przypomina, że zbrodniarzy niemieckich skazywano na śmierć, a obywatele RP nie mogą nawet odebrać odznaczeń i stopni nieżywym już osobom. - Dlaczego hitlerowskich zbrodniarzy można było surowo sprawiedliwie ukarać, a komunistycznych chronić mają nadzwyczajne procedury - kontynuuje na łamach wPolityce. Rozłam w obozie władzy może już niedługo stać się faktem. Nieustanne tarcia i animozje wypłynęły ponownie przy okazji weta i jego autora, który sprawił ogromny zawód swoim współpracownikom ze Zjednoczonej Prawicy.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. UWAGA: Gigantyczna bryła uderzy w Ziemię! Zniszczenia mogą być niewyobrażalne
  2. Wstrząsające słowa Jana Pawła II tuż przed śmiercią. Ukrywano je w ogromnej tajemnicy
  3. Polityka PiS działa? Już niebawem będziemy dostawać po 5 tys zł!
źródło: wp.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News