Reakcja polityków partii rządzącej na niedawne słowa Emmanuela Macrona na temat Polski okazała się zaskakująco szybka oraz intensywna. Jedną z osób, które dołączyły do krytyki francuskiego prezydenta, jest posłanka Krystyna Pawłowicz. W bardzo ostry, bezpośredni sposób odniosła się ona do jego postawy na Facebooku.

Polityk PiS znana jest z bezkompromisowego, kontrowersyjnego języka. Nie oszczędziła więc krytyki także prezydentowi Macronowi, który stwierdził otwarcie, że nasz kraj „sam się izoluje” i „idzie w innym kierunku” niż reszta Europy.

– Za pogardę wobec demokratycznej, wolnej Polski i dla wyborów Polaków były urzędnik byłego prezydenta Hollanda – niedojrzały narcyz Macron, chce bardzo zasłużyć na niemieckie pochwały i uznanie go za tE antypolskie arogancjE za silnego, właściwego, równego kanclerz Merkel współnadzorcę Europy – napisała bezpośrednio posłanka, czym wywołała niemałe kontrowersje.

– Przecież wolna konkurencja i szacunek dla wyników demokratycznych wyborów w państwach członkowskich są podobno filarami tej ich Unii… A złomu francuskiego Polska i tak kupować nie będzie. Tusk był ostatnim, który takie i inne prezenty kosztem Polski mógł robić. Panie Macron, teraz w Polsce rządzą już POLACY… – dodała także Pawłowicz w bardzo krótkim, ale treściwym wpisie.

Słowa posłanki po raz kolejny podzieliły internautów. Część stanowczo zgodziła się z jej opinią, inni stanęli w obronie prezydenta Macrona. Pawłowicz nie odniosła się już jednak więcej do tej sprawy.

...

Zobacz również

Fot. Facebook

Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]