Te połączone obrady komisji ustawodawczej i spraw zagranicznych na długi czas zapadną mediom w pamięć. Wszystko za sprawą posłów Prawa i Sprawiedliwości, a w szczególności Krystyny Pawłowicz i Dominika Tarczyńskiego. Ci mocno dali się we znaki mediom, które zdecydowanie nie idą zgodnie z linią PiS.

Czwartkowe obrady przyciągnęły do Sejmu sporo przedstawicieli mediów, którzy na bieżąco je relacjonowali. Obecność dziennikarzy z redakcji, które nie sympatyzują z PiS, wyraźnie była nie w smak członkom partii rządzącej. Zasiadający na sali posłowie i posłanki nie szczędzili uszczypliwości pod ich adresem.

„Cyngiel Wyborczej ma siedzieć cicho”

Szczególnie złośliwi byli Dominik Tarczyński i Krystyna Pawłowicz. Ta dwójka deputowanych z PiS mocno zalazła za skórę dziennikarzom. Kiedy obrady obu komisji obserwował dziennikarz Gazety Wyborczej, Paweł Wroński, usłyszał bardzo nieprzychylne komentarze pod swoim adresem.

Dominik Tarczyński zagroził mu, że „zaraz stąd wyleci”. Do posła przyłączyli się inni, którzy Wrońskiego wyzywali od „prowokatorów”, „cynglów Wyborczej”, a także kazali mu „siedzieć cicho”.

Spektakl trwał dalej

Jednak nie tylko Wroński stał się celem ataków posłów PiS. Na celowniku znaleźli się także dziennikarze innych mediów. Oprócz redaktora Gazety Wyborczej dostało się przedstawicielom TVN.

W pewnym momencie w ręce posłanki Pawłowicz i posła Tarczyńskiego trafił mikrofon nieprzychylnej im stacji telewizyjnej. Jak gdyby nigdy nic zaczęli się nim bawić i robić sobie zdjęcia. Widzimy na nich jak oboje wymachują mikrofonem, niczym zdobyczą wojenną. Żeby tego było mało, zdjęcia te na swoim profilu na Facebooku zamieściła sama Pawłowicz. Jak napisała, „wreszcie TVN został przejęty we właściwe ręce. Repolonizacja mediów już trwa”.

Opozycja zdegustowana

Całemu zajściu przyglądali się zadziwieni posłowie opozycji. Jak komentują, to, co zrobili politycy PiS, przekracza granice dobrego smaku. Niektórzy mówią złośliwie, że posłanka Pawłowicz zachowywała się, jakby „była po prochach”. Podobnie zresztą Dominik Tarczyński, który i tak ma już w Sejmie przyklejoną łatkę awanturnika.

źródło: facebook.com/Krystyna Pawłowicz
źródło: facebook.com/Krystyna Pawłowicz
źródło: facebook.com/Krystyna Pawłowicz

źródło: twitter.com, facebook.com

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

Zobacz również