Krystyna Pawłowicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, znana głównie z kontrowersyjnego zachowania i wypowiedzi przyznała w rozmowie z Onetem, że zastanawia się nad odejściem z polityki.

Posłanka PiS przyznaje, że przerastają ją obraźliwe wpisy w sieci i częste ataki politycznych przeciwników. Według Pawłowicz wszystkiemu winni są jej przeciwnicy polityczni, którzy mieli się na nią uwziąć po jej osławionym wystąpieniu w sejmie dot. związków partnerskich.

– To mnie przerasta. Czytam setki, tysiące obrażających mnie wpisów. Ja nigdy nie byłam do tego przyzwyczajona i nie mogę się przyzwyczaić. Walczę z tym, wytaczam procesy, ale już nie mogę. Zastanawiam się, czy jest sens dalej być w polityce. I nie ma znaczenia fakt, że PiS prawdopodobnie wygra najbliższe wybory. Spotykam się z nienawiścią i to mnie coraz bardziej męczy. A jestem inną osobą. Kocham sztukę, malarstwo, książki – żali się Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz to polska prawniczka, zajmująca się prawem gospodarczym publicznym, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, w latach 2007–2011 sędzia Trybunału Stanu, posłanka na Sejm VII kadencji.


Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: onet.pl

...

Zobacz również