kukiz
fot. flickr.com
Karol Zaborowski - 16 Czerwca 2018

Kukiz przed Sądem! Dopiero teraz sprawa wychodzi na jaw

Paweł Kukiz od 3 lat zasiada w Sejmie, wcześniej przez rok zasiadał w dolnośląskim sejmiku. Polityk znany jest z wyrazistych poglądów i wypowiedzi. Teraz wyszło na jaw, że Kukiz stanie przed sądem, jednak największe zdziwienie budzi sprawa, za jaką będzie odpowiadał.

Paweł Kukiz znany muzyk i polityk już od 3 lat zasiada w parlamencie jako przewodniczący partii Kukiz'15. Jeszcze zanim objął to stanowisko, zaangażowany był w posiedzenia sejmiku dolnośląskiego. Po roku jednak zrezygnował z tego z pełnienia tej funkcji na rzecz mandatu posła w parlamencie. Teraz na jaw wyszła sprawa, która za politykiem ciągnie się z czasów, zanim został parlamentarzystą. Niestety o rozstrzygnięciu tej sytuacji zadecyduje sąd, przed którym poseł będzie musiał stanąć.

Paweł Kukiz przed sądem

Jak się okazało, cały szum dotyczy laptopa, którego przywłaszczył sobie polityk. Komputer jest własnością samorządu wojewódzkiego i Paweł Kukiz powinien był go zwrócić, gdy przenosił się do Sejmu Niestety, muzyk tego nie zrobił. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że ma na nim bardzo ważne dokumenty. Powód jest jak najbardziej sensowny, jednak według wielu 3 lata jest to wystarczający czas, aby zaopatrzyć się w nowy sprzęt. - Wiele razy informowaliśmy Pawła Kukiza, że ten komputer to własność samorządu województwa. Jako radny był zobowiązany do oddania sprzętu po rezygnacji z mandatu. Wynika to z regulaminu - mówił Michał Nowakowski, rzecznik prasowy urzędu. Pojawiła się nawet propozycja, żeby polityk zatrzymał komputer pod warunkiem, że za niego zapłaci. Laptop został wyceniony na 500 złotych, co dla polityka takiego jak Kukiz jest śmieszną kwotą i jeżeli naprawdę ma na nim tak ważne dokumenty powinien go po prostu spłacić i cała sprawa byłaby zakończona. Tak się jednak nie stało. Przez zachowanie posła samorząd został zmuszony do tego, aby swoich praw domagać się w sądzie. Odbyła się już nawet pierwsza rozprawa, na której zabrakło zarówno Kukiza, jak i jego pełnomocnika. Polityk skomentował całą tę sytuację i widać wprost, że nawet w najmniejszym stopniu się tym nie przejmuje. - Wpłaciłem raz pieniądze za tego laptopa. Ale pomyliłem konta. Mam codziennie mnóstwo spraw do załatwienia i po prostu kwestia komputera gdzieś mi umknęła. Efekt będzie taki, że sąd nakaże mi spłatę, wraz z odsetkami - pewnie ok. 1500 zł. Ot, cała filozofia - mówił Paweł Kukiz.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kolejna dymisja w PiS! Minister wylatuje na bruk
  2. Słynny poseł PiS brutalnie pobity?! Jego twarz wygląda przerażająco
  3. Promieniowanie nad Polską? Agencja Atomistyki wydała specjalny komunikat
kaczynski_i_szydloHORRENDALNE sumy! Tak PiS płaci ludziom obozu władzy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
kfc_wstepPrezydent Duda zaatakowany w KFC. Internauci nie mogli się powstrzymać [MEMY]Czytaj dalej
źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News