Nagle gruchnęła wstrząsająca wiadomość! Zabójca Adamowicza właśnie wprowadził wszystkich w osłupienie

Nagle gruchnęła wstrząsająca wiadomość! Zabójca Adamowicza właśnie wprowadził wszystkich w osłupienie Źródło: .

Paweł Adamowicz został zamordowany podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Jego oprawca, Stefan W. został szybko zatrzymany, a sprawą od stycznia zajmują się krajowe służby. Do mediów dotarła właśnie nowa informacja dotycząca postawy mordercy, która zadziwiła opinię publiczną.

Paweł Adamowicz został kilkukrotnie pchnięty nożem przez 27-letniego Stefana W., który wtargnął na scenę WOŚP tuż przed symbolicznym światełkiem do nieba. Jak okazało się w toku śledztwa, mężczyzna był w przeszłości karany i spędził jakiś czas za kratami. Zdaniem śledczych może mieć poważne problemy natury psychiatrycznej.

Paweł Adamowicz został zamordowany. Jego oprawca nie chce się przyznać

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku złożyła więc oficjalny wniosek o poddanie W. obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem oskarżycieli, sama obserwacja potrwa cztery tygodnie, a później rozpocznie się analiza zebranego materiału. Może to wydłużyć czynności procesowe o kilka miesięcy.

Jednym z powodów decyzji o złożeniu wniosku miał być fakt, iż Stefan W. wciąż nie chce przyznać się do popełnienia morderstwa. Jak przekazała prokuratura, sprawca uznał ponoć obciążające go materiały za sfałszowane oraz niezmiennie zapewnia, że to nie on zabił Pawła Adamowicza. Postawa oprawcy polskiego samorządowca, który na sali rozpraw miał zachowywać się w wysoce niestandardowy sposób, wprawiła opinię publiczną w osłupienie.

Zadziwiające zachowanie Stefana W.

Działania Stefana W. są także o tyle dziwne, że sam na scenie, tuż po pchnięciu Pawła Adamowicza nożem, otwarcie i stanowczo się przedstawił. Jego personalia poznała wtedy cała Polska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Halo! Halo! Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz - krzyczał do mikrofonu mężczyzna przed zatrzymaniem.

Warto zaznaczyć, że obecnie trwa jednak także analiza opinii informatycznej, którą wykonano po sprawdzeniu sprzętu informatycznego, odnalezionego w mieszkaniu W. Jej wyniki ostatecznie mogą także obciążyć mężczyznę, niezmiennie wypierającego się popełnionego czynu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kinga Duda w CKM? Tego nikt się nie spodziewał po skromnej córce prezydenta!
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Groźna bakteria w produkcie Biedronki. Lepiej natychmiast wyrzućcie go do śmieci!
  4. Widzom TVN opadły szczęki. Agnieszka Szulim opowiedziała o stosunku w jacuzzi
  5. Pierwszą ciążę długo ukrywała przed mediami. Lewandowska pokazała właśnie ciążowy brzuszek
  6. Nagła, szokująca tragedia. Nie żyje Robert

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł