ZAMACH na finale WOŚP! Krew na scenie, ludzie w szoku

ZAMACH na finale WOŚP! Krew na scenie, ludzie w szoku

Zamach na finale WOŚP! Paweł Adamowicz, tak jak i inni prezydenci miast, postanowił przyłączyć się do rydwanu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niezidentyfikowany jeszcze napastnik dokonał zamachu na prezydenta miasta. Kilkukrotnie ranił go nożem! Reanimowany prezydent Gdańska trafił do szpitala. Jego stan jest poważny! 

Paweł Adamowicz jest prezydentem Gdańska. Mężczyzna postanowił zjednoczyć się z mieszkańcami miasta oraz wystąpić podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miało być radośnie i przyjemnie, a skończyło się tragicznie. Życie polityka zostało zagrożone.

Paweł Adamowicz "musi zginąć, bo jego napastnik siedział w wiezieniu"

Jak się okazuje, Adamowicz został zaatakowany przez mężczyznę, który postanowił zemścić się na nim za swoje nieszczęście. Jak podaje na Twitterze użytkownik "Prawa strona", miał on wykrzykiwać słowa o niesprawiedliwym wyroku i odsiadce w więzieniu. - Nieznany gość wyszedł w Gdańsku na scenę podczas WOŚP i krzyczał "Siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma mnie torturowała, dlatego Adamowicz zginie" - brzmiała treść wpisu "Prawa strona". Taką wersję wydarzeń potwierdzają osoby obecne podczas całego wydarzenia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Słyszałam, że krzyczał, że 5 lat niesłusznie siedział w więzieniu. Wołano także, że jest krew oraz że trzeba wezwać lekarza - potwierdziła czytelniczka portalu dziennikbaltycki.pl Paweł Adamowicz został przewieziony do szpitala, a sprawca schwytany i obezłwadniony.

Stan prezydenta Gdańska jest poważny

Jak podają media, prezydent Paweł Adamowicz jest w bardzo poważnym stanie. Według informacji "Faktu" jeszcze na scenie gdańskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjęto reanimację ciężko ranionego polityka. Równocześnie "Gazeta Wyborcza" podała informację, że stan Adamowicza jest na tyle poważny, że może nie przeżyć nocy. RMF podał na Twitterze informację przekazaną przez policję o tym, że napastnik to 27-letni mężczyzna. Prócz noża miał przy sobie plakietkę z oznaczeniem "media". Nie wiadomo, czy plakietka była tylko narzędziem przedostania się na scenę, czy też faktycznie jest to pracownik mediów. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz miał zostać aż trzykrotnie ugodzony nożem, obecnie zaś ma być operowany przez trzech kardiochirurgów. Zaraz po ataku i udzieleniu pierwszej pomocy prezydent został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jego stan jest bardzo poważny. NEWS NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANY. PROSIMY O ODŚWIEŻANIE ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Otwarto pierwszą puszkę WOŚP. Poza pieniędzmi było tam coś, co wprawiło wszystkich w osłupienie
  2. Owsiak uratował synka słynnej polskiej aktorki. To rozrywa serce
  3. Róbta co chceta: Kto to powiedział? Będziecie zaskoczeni
  4. Pola Raksa i Bogusław Linda byli parą! Poznajcie historię płomiennego romansu
  5. Ile zarabia Katarzyna Dowbor? Zarobki wprawiają w osłupienie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News