Grzegorz Braun chce wyjaśnić śmierć Adamowicza. Skandaliczne oskarżenia zdaniem wielu

Grzegorz Braun chce wyjaśnić śmierć Adamowicza. Skandaliczne oskarżenia zdaniem wielu Źródło: fot. Grzegorz Braun

Paweł Adamowicz został zadźgany podczas ostatniego finału WOŚP w swoim rodzinnym Gdańsku. Jego śmierć wstrząsnęła Polską. Dokładnych wyjaśnień, zwłaszcza tych dotyczących "zaniechań i przeoczeń", które mogły doprowadzić do tragedii domaga się Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Gdańska. Zdaniem wielu polityk kieruje oskarżenia nie w tym kierunku, w którym powinien. Internauci sugerują bowiem, że to rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zdecydował się wspomóc WOŚP poprzez udział w wydarzeniu takich służb jak policja, czy straż pożarna. Natomiast Grzegorz Braun oskarża samorządowe władza Gdańska.

Paweł Adamowicz zmarł kilkanaście godzin po tym, jak kilka ciosów na scenie WOŚP zadał mu nożownik. Wybiegłszy z zaplecza z plakietką media z impetem dźgnął prezydenta Gdańska. Mimo heroicznej walki, lekarze nie zdołali uratować prezydenta Gdańska.

"Zaniechania i przeoczenia", czyli jak zginął Paweł Adamowicz. Grzegorz Braun chce wyjaśnień od Dulkiewicz

Nie przez przypadek wracamy do tamtych wydarzeń. W Gdańsku, który pochował już swojego prezydenta, trwają przymiarki przed wyborami nowego włodarza. Jednym z nich jest Grzegorz Braun. Osobliwy kandydat, znany z prawicowych poglądów wezwał obecną komisarz Gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz do wszczęcia urzędowej kontroli. Oczekuje, że zewnętrzny audyt wyjaśni, czy tragedii można było uniknąć. - Chciałbym wysnuć pytanie o audyt czynności urzędowych, a być może zaniechań, przeoczeń, które doprowadziły pośrednio lub bezpośrednio, to kwestia do wyjaśnienia, do tragedii 13 stycznia 2019 r. Gdańszczanie ciągle nie wiedzą, kto właściwie w urzędzie miejskim zaakceptował taką "na oko" bezprawną formułę wydarzenia, która polegała na tzw. wyłączeniu pasa ruchu, nie zaś organizacji imprezy masowej - powiedział na konferencji prasowej Grzegorz Braun. Do komisarz Gdańska i swojej przyszłej rywalki o fotel prezydenta tego miasta, Braun ma wiele pytań.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Gdzie są pisma, kto je skierował, kto złożył podpisy, kto zaakceptował ten stan, który niewątpliwie nie sprzyjał zachowaniu bezpieczeństwa publicznego - punktował przed dziennikarzami. Na ten moment Aleksandra Dulkiewicz nie odniosła się do apelu Brauna. Publicysta, znany z ostatnich wyborów prezydenckich głównie za sprawą komitetu "szczęść Boże", domaga się, by wyniki kontroli nastąpiły najpóźniej w dniu wyborów w Gdańsku. - Oczekujemy, że wyniki audytu gdańszczanie poznają najpóźniej w dniu debaty kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Gdańska – powiedział Grzegorz Braun. Komentujący dają odpust jego przekazowi. - Chyba to pytania do prokuratury bądź policji! Braun prowadzi kampanię i łapie wszystko na Dulkiewicz, bo wie że nie ma szans - komentuje w sieci jeden z internautów.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kim jest partner Roberta Biedronia? Są ze sobą już 17 lat!
  2. Krzysztof Krawczyk o swoich zdradach: "Skoro wszyscy to robią, to dlaczego nie ja?!" Szczere wyznanie artysty
  3. Justyna Żyła pokazała brzuch i internauci oniemieli. Fani gratulują
  4. Właśnie ujawniono, kto odpowiada za „ośmiornicę śmieciową”. Rząd PiS zamarł
  5. Papież Franciszek podjął odważną decyzję. Arcybiskup stanowczo ukarany za pedofilię
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: Grzegorz Braun Następny artykuł