Żona Adamowicza spotka się z matką jego mordercy. Ale pod jednym druzgocącym warunkiem

Żona Adamowicza spotka się z matką jego mordercy. Ale pod jednym druzgocącym warunkiem Źródło: YouTube / Onet News

Paweł Adamowicz zginął w styczniu śmiertelnie ugodzony przez nożownika w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Matka zabójcy wielokrotnie prosiła rodzinę zmarłego o przebaczenie w imieniu syna. Żona nieżyjącego prezydenta Gdańska postanowiła, że spotka się z nią, ale stawia jeden warunek.

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, który zmarł 14 stycznia w szpitalu po ataku nożownika w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pozostawił w żałobie żonę oraz dwie córki. Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym polityku, w rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że chce spotkać się z matką mordercy swojego męża. 

Matka Stefana W. niedawno przerwała milczenie i udzieliła pierwszego wywiadu dla stacji TVN. Zaprzeczała, jakoby syn chciał dokonać mordu politycznego - powodem jego tragicznego czynu była ciężka choroba psychiczna. Matka zabójcy wielokrotnie przepraszała w imieniu syna i prosiła rodzinę zamordowanego prezydenta o przebaczenie.

Żona Pawła Adamowicza nie wini matki mordercy

- Mówiłam to już wielokrotnie: bardzo mi żal matki osoby, która zabiła mojego męża. Ona też kogoś straciła - swojego syna. Do końca będzie żyła z ciężarem, że jej dziecko zabiło człowieka. Wierzę, że jako matka zrobiła wszystko co było w jej mocy, żeby jej syn był dobrym człowiekiem. Wierzę, że dla niej to tragedia – wyznała Magdalena Adamowicz.

Wdowa po prezydencie przyznała też, że spotka się z matką Stefana W., ale jeszcze nie teraz. Kobieta potrzebuje więcej czasu. Poza tym, stawia jeszcze jeden warunek. Jaki? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Spotkam się z nią, gdy będę na to gotowa. Jednak na pewno nie przed urną z prochami Pawła, nie w Bazylice. To będzie spotkanie w cztery oczy, bez kamer i mikrofonów. To mój bezwzględny warunek – mówi Magdalena Adamowicz.

Do spotkania dojdzie, ale nie przy urnie

Pani Jolanta, matka Stefana W., w wywiadzie dla TVN wyznała, że chciałaby osobiście przeprosić rodzinę Pawła Adamowicza za to, co zrobił jej syn. 

Dzisiaj grzeje: 1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

 – Chciałabym się z nimi spotkać tam, w kościele Mariackim, przy urnie prezydenta, żeby on był też z nami w tym momencie. Pochylić się nad jego urną, pomodlić się za jego duszę i jakby w tym momencie przeprosić raz jeszcze jego rodzinę, i prosić o to, żeby nam przebaczyli – mówiła w TVN24. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne
  4. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze

Źródło: WP

Następny artykuł