Wszystkie polskie media piszą dziś o 16-letniej córce Pawła Adamowicza. Z całego kraju spływają słowa wsparcia

Wszystkie polskie media piszą dziś o 16-letniej córce Pawła Adamowicza. Z całego kraju spływają słowa wsparcia Źródło: screen/YouTube/Onet News

Paweł Adamowicz bardzo dobrze wychował swoją córkę. 16-letnia Antonina Adamowicz wraz z mamą dołączy do protestu klimatycznego 13-letniej Ingi. Dziewczynka rozpoczęła indywidualną manifestację pod Sejmem. O jej postawie mówią już wszystkie media w naszym kraju. Obojętni nie pozostają również Polacy, którzy przesyłają słowa wsparcia w kierunku działania obydwu młodych dziewczyn.

Paweł Adamowicz, tragicznie zmarły w styczniu tego roku prezydent Gdańska, był wybitnym politykiem, ale zmysł polityczny ma także jego żona, Magdalena Adamowicz. Świeżo upieczona europosłanka oficjalnie wsparła protestującą pod Sejmem 13-letnią dziewczynkę. Co więcej, Ingę wspomoże także córka Pawła Adamowicza, Antonina. Ten wspaniały gest doczekał się już wielu pochwał.

Paweł Adamowicz dobrze wychował córkę. Nastolatka dołącza do odważnego protestu

Od kilku godzin Polskie media podają do informacji, że 13-letnią Ingę w jej proteście wspomoże grupa nastolatek z Pomorza - w tym Antonina Adamowicz. Na antenie radia TOK FM słowa wsparcia przekazała także żona tragicznie zmarłego prezydenta.

- Głos 13-latki jest bardzo ważny i wychodzący od dołu, od młodych ludzi. Ważne jest jednak, aby przekonać polityków do rozwiązań, które mogą pomóc w rozwiązaniu kryzysu klimatycznego - powiedziała Magdalena Adamowicz i zapowiedziała, że już w piątek pokaże wraz z córką poparcie dla odważnej dziewczynki.

Wdowa po zmarłym prezydencie przyznała, że w Brukseli zajmie się przede wszystkim pracą w komisji ds. ochrony środowiska. Jest przekonana, że technologia oparta na węglu nie jest dobrym rozwiązaniem dla Polski. Zaangażowanie 16-letniej córki Pawła Adamowicza w protest klimatyczny świadczy o tym, że europosłanka wychowuje córkę zgodnie z wyznawanymi wartościami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wakacyjny strajk klimatyczny 13-latki. Z całego kraju płyną głosy wsparcia

O 13-letniej Indze Zasowskiej zrobiło się głośno, gdy rozpoczęła swój indywidualny protest przeciwko zablokowaniu przez Polskę pakietu klimatycznego. Dziewczynka zamierza przychodzić pod Sejm w każdy piątek, aż do końca lipca. Inga usłyszała wiele słów wsparcia, ale też dużo krytyki.

Kamil Bortniczuk, rzecznik partii Jarosława Gowina Porozumienie, napisał na Twitterze, że "trudno o tej dziewczynce powiedzieć: rezolutna" i stwierdził, że nie wierzy, iż to jest jej własna inicjatywa. Internauci zarzucali stanęli w obronie dziewczynki i zarzucali portalowi tvp.info, że w wypowiedziach Ingi eksponowano wszystkie zająknięcia.

Tym bardziej warto docenić gest 16-letniej Antoniny Adamowicz, która wspomoże protestującą dziewczynkę, i jej matki. Głosy poparcia z całego kraju pomogą też Indze wytrwać w swoim proteście.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia polskiej artystki. Adrianna Biedrzyńska usłyszała wyrok śmierci. Lekarze: "Od 3 tygodni, do 3 miesięcy życia"
  2. Uwielbiana polska aktorka zmarła na tragiczną chorobę. Zbigniew Hołdys ujawnił, że gwiazda odmówiła leczenia
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Co na to Tadeusz Rydzyk? Ekspert jego telewizji zdjął spodnie i pokazał nagie genitalia
  5. Nie żyje Mama Rafała Trzaskowskiego
  6. Katarzyna Dowbor już dłużej nie mogła milczeć. Wyjawiła całą prawdę o pijących uczestnikach programu "Nasz nowy dom"
  7. Straszna historia gwiazdora Polsatu. Popełnił samobójstwo przez aktorkę

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News