Zabójca Adamowicza żąda odszkodowania. Mordercy marzą się ogromne pieniądze

Zabójca Adamowicza żąda odszkodowania. Mordercy marzą się ogromne pieniądze Źródło: YouTube / Portal Miasta Gdańska

Paweł Adamowicz zginał z rąk nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś morderca prezydenta Gdańska domaga się ogromnego odszkodowania. Wstrząsające informacje obiegły media.

Paweł Adamowicz został zamordowany przez Stefana W. ponad rok temu. Mężczyzna śmiertelnie ugodził polityka nożem na oczach tysięcy mieszkańców Gdańska. Dziś zabójca byłego prezydenta domaga się od państwa ogromnego odszkodowania. Szokujące doniesienia obiegły krajowe media.

Paweł Adamowicz zginął z rąk nożownika

Stefan W. został zatrzymany po napaści na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. 13 stycznia 2019 roku 28-latek wtargnął na scenę podczas 27. finału WOŚP i ugodził polityka nożem na oczach tysięcy mieszkańców miasta. Mężczyzna zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Nożownik trafił do aresztu, jednak do tej pory czeka na proces.

- Nazywam się Stefan. Siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała. Dlatego właśnie zginął Adamowicz – wykrzyczał przez mikrofon Stefan W. tuż po zaatakowaniu Adamowicza. 

view-post id=399751]

Morderca Adamowicza od początku przebywa w celi dla szczególnie niebezpiecznych osadzonych. Nie jest to jego pierwszy pobyt w areszcie. Dziennikarze "Super Expressu" dotarli do prywatnej korespondencji Stefana W. Wynika z niej, że mężczyzna bardzo źle znosi zaostrzony rygor i usilnie stara się o przeniesienie do zwykłej celi.

Morderca Pawła Adamowicza domaga się odszkodowania od państwa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nożownik podobno nie czuje się winny, a całą winą za śmierć prezydenta Gdańska obarcza sąd, prokuraturę i Służbę Więzienną. Wcześniej odbywał karę w więzieniu za napad na bank. Według niego został niesłusznie skazany i osadzony, co doprowadziło do jego ataku na Pawła Adamowicza.

Dzisiaj grzeje: 1. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej
2. Nie żyje minister w rządzie PiS. Wiadomo kiedy odbędzie się pogrzeb

Według Stefana W. wcześniejszy pobyt w więzieniu miał spowodować u niego chorobę psychiczną. Domaga się miliona złotych odszkodowania od państwa za niesłuszne osadzenie. Na razie został przez biegłych uznany za niepoczytalnego i wciąż oczekuje na zakończenie śledztwa w sprawie ataku na Adamowicza. Dochodzenie przedłuża się, ponieważ prokuratura przesłuchuje wielu świadków, w tym współwięźniów Stefana W.

- Przesłuchano 140 współosadzonych, a realizowane w ramach pomocy prawnych czynności w tym zakresie są na etapie końcowym - przekazała Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury

Najlepsze newsy dnia:

    1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
    2. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu z nich może paść ofiarą oszustwa
    3. Katarzyna Dowbor pokazała bardzo stare zdjęcie z rodzinnego albumu. Niewiarygodne, jak kiedyś wyglądała
    4. Taniec z gwiazdami może się schować. Licealiści na studniówce pokazali zachwycający układ, brawa
    5. 18-miesięczną Hanię niszczy wyjątkowo rzadki nowotwór z przerzutami. Rodzice błagają o pomoc, tylko jedna rzecz może pomóc

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News