Paweł Adamowicz morderca
Wikimedia Commons / PP Group in the CoR
Maria Wieczorek - 18 Stycznia 2020

Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia

Paweł Adamowicz zginął z ręki zamachowca podczas zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stefan W. wciąż stara się za wszelką cenę uniknąć surowej kary. Aby to osiągnąć, wymyślił nowy sposób, który eksperci jednak podważają.

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku wskutek ran zadanych mu przez zamachowca. Stefan W. wtargnął na scenę gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kilkukrotnie dźgnął samorządowca nożem, po czym zwrócił się do zgromadzonych pod sceną.

Ciąża nastolatkiNie do pomyślenia, uczennica zaszła w ciążę z 10-latkiem. Najbardziej zdumiewa jednak inna rzeczCzytaj dalej

- Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu! Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz - wykrzyczał do mikrofonu zabójca wieloletniego prezydenta Gdańska.

Paweł Adamowicz "przypadkową ofiarą"?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku, najlepsi mężowieMężczyźni spod 3 znaków zodiaku to wspaniali mężowie. Bajeczne życie to z nimi pewnikCzytaj dalej

Od tamtej pory Stefan W. konsekwentnie stara się uniknąć surowej kary za swój czyn. "Super Express" dotarł do listu otwartego, który jakiś czas temu zamachowiec napisał w areszcie. Twierdził w nim, że śmierć Adamowicza była przypadkowa, gdyż w rzeczywistości samorządowiec miał być jego zdaniem "wzorem do naśladowania". W piśmie W. dodał, iż polityk stał się jedynie losową ofiarą czynu, do którego pchnęła go choroba psychiczna.

W tłumaczenia W. nie wierzą specjaliści

Dzisiaj grzeje:

1. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej
2. Okropny wypadek na planie popularnego serialu. Nie żyje 2 uwielbianych aktorów

Warto zaznaczyć, że podobne tłumaczenia i sposób obrony zamachowca podważają dziś eksperci. Nie ukrywają, że tego rodzaju twierdzenia w kontekście całej sprawy mają niewiele wspólnego z prawdą.

- Byłby to niezwykły przypadek, gdzie cierpiący na psychozę ma tego świadomość i jeszcze zna źródła swojej choroby. Mamy do czynienia z cwanym, ale niezbyt inteligentnym człowiekiem, który urządza teatr i próbuje manipulować opinią publiczną i psychiatrami - powiedział dla medium Paweł Moczydłowski, pracujący jako kryminolog.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu z nich może paść ofiarą oszustwa
  3. Na zdjęciu chowa się pies wśród pand. Dla większości niemożliwe, widzicie go?
  4. Podczas porodu rottweilera wszystkim odebrało mowę. Nikt się nie spodziewał, że nowo narodzone szczeniaki urodzą się w takiej liczbie
  5. Wspaniała wiadomość dla kobiet. Dostaną większe emerytury, muszą spełnić jeden warunek

Anna Jantar nie musiała zginąćPorażające fakty wyszły na jaw. Anna Jantar nie musiała zginąć?Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News