Paweł Adamowicz zginął przez Stafana W.
AFP/EAST NEWS SIMON KRAWCZYK
Monika Majko - 9 Maja 2020

Na jaw wyszły nowe fakty ws. zabójcy Adamowicza. Wdowa zdruzgotana, nie może uwierzyć

Paweł Adamowicz zginął z rąk nożownika, który zaatakował go 13 stycznia 2019 roku. Stefan W. zabił byłego prezydenta Gdańska na oczach tysięcy mieszkańców miasta. Szokująca zbrodnia wstrząsnęła całym krajem. Teraz na jaw wyszły nowe fakty w sprawie mordercy polityka. Wdowa po Adamowiczu nie może uwierzyć w opinię wydaną przez biegłych.

Paweł Adamowicz zginął na oczach tysięcy gdańszczan i milionów widzów z rąk Stefana W., który wtargnął na scenę pod czas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zaatakował polityka nożem. Wstrząsająca zbrodnia zszokowała całą Polskę, a sprawcę natychmiast zatrzymano.

Paweł Adamowicz został zamordowany przez Stefana W.

Pojawiły się nowe fakty w sprawie morderstwa prezydenta Gdańska. Niedawno na jaw wyszła częściowa opinia biegłej psycholog o mordercy byłego prezydenta Gdańska - wdowa po Adamowiczu jest wstrząśnięta jej treścią. Wynika z niej, że Stefan W., nie miał działać z pobudek politycznych, choć ze sceny WOŚP wyraźnie krzyczał "Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego zginął Adamowicz".

Psychologia na podstawie tego, jak piszesz jest w stanie dużo o tobie powiedziećMasz brzydki charakter pisma? Zdradza o Tobie więcej, niż mogłoby się wydawać, lepsze niż psychotestyCzytaj dalej

– Trudno wyobrazić sobie okoliczności bardziej jednoznacznie świadczące o tym, że mamy do czynienia z morderstwem z pobudek politycznych. Nie dziwię się, że rządzącym trudno to przyznać i chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć dlaczego. Jeżeli miałoby się okazać, że zasadnicze ustalenia śledztwa sprowadzają się do „Poczucia głębokiej krzywdy spowodowanej nieuczciwym wyrokiem sądu i wielkiego żalu do sądu i wymiaru sprawiedliwości”, które miałby czuć Stefan W., to oznaczałoby to, że do tego śledztwa musiała wkroczyć cyniczna polityka – skomentowała opinię biegłej Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego polityka w rozmowie z "Faktem"

.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

Zabójca Pawła Adamowicza wciąż przebywa w tymczasowym areszcie

Obecnie przygotowywana opinia o mordercy Pawła Adamowicza jest drugą, którą badają eksperci. Według rodziny polityka, pierwsza wydana opinia nie była kompletna i nie wyjaśniała w pełni kwestii poczytalności Stefana W. W związku z tym nożownikowi przedłużono tymczasowy areszt do 12 lipca.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Znaleziono ciało dziecka, Rutkowski właśnie potwierdził
2. Znaleziono ciało Kacperka? Dziennikarz śledczy przekazał dramatyczne informacje z miejsca poszukiwań

– Ja oczekuję tylko jednego: sprawiedliwości. A sprawiedliwy proces to również konieczność oceny, na ile na stan psychiczny Stefana W. i na dokonanie przez niego zbrodni, wpływ miał systematyczny i instytucjonalny hejt wylewany na Pawła Adamowicza z mediów publicznych, mediów propisowskich, z ust polityków i tzw. dziennikarzy "dobrej zmiany"– dodała Magdalena Adamowicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Edyta Górniak wywołała burzę swoimi słowami. Gwiazda mówi o przymusowym szczepieniu
  2. Rywale polskich skoczków w ogromnych tarapatach. To może być koniec wielkiej potęgi
  3. Dominika Tajner dowiedziała się o 5. ślubie Wiśniewskiego. Jej reakcja mówi wszystko
  4. 58-latka chciała dotknąć aligatora. Ujawniono jej ostatnie słowa, chwilę potem już nie żyła
  5. Ujawniono, ile zarabia papież Franciszek. Wierni przecierają oczy ze zdumienia, nie mieli pojęcia
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

MężczyznaZnalazł dziwny kamień. Kiedy zobaczył, co było w środku, pobladłCzytaj dalej

źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News