Morderca Adamowicza nie poniesie odpowiedzialności? Szokujące doniesienia mediów

Morderca Adamowicza nie poniesie odpowiedzialności? Szokujące doniesienia mediów Źródło: .

Paweł Adamowicz został zamordowany już niemal pół roku temu, lecz jego zabójcy wciąż nie postawiono zarzutów. Biegli przerwali właśnie obserwację Stefana W. Wciąż nie wiadomo, czy stanie on przed sądem.

Paweł Adamowicz został ugodzony nożem 13 stycznia podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zmarł, pomimo długich starań lekarzy, następnego dnia w wyniku odniesionych ran. Zamachowiec, 28-letni Stefan W., przedostał się na scenę, podszedł do prezydenta, dźgnął go kilkakrotnie. Zanim został obezwładniony, przez kilkanaście sekund chodził jeszcze po scenie i krzyczał do zebranej pod sceną publiczności.

Mija prawie pół roku od wydarzeń, które wstrząsnęły całą Polską. I wydaje się, że sprawa ucichła. Zabójcy wciąż nie zostały postawione zarzuty. Wszystko przez to, że istniało podejrzenie, iż Stefan W. był w momencie zamachu niepoczytalny. Wysłano więc go do Krakowa na obserwację psychiatryczną, która właśnie się zakończyła. Biegli sądowi uznali, że dalsza obserwacja nic już nie da, nie wnioskowali więc o przedłużenie badania. Trwa analiza zebranego materiału.

Paweł Adamowicz został zabity przez Stefana W. Wciąż nie ma aktu oskarżenia

Stefan W. przechodził czteromiesięczną obserwację w krakowskim szpitalu. Obecnie znów przebywa w Gdańsku, gdzie wszyscy czekają na decyzję biegłych. To ona ma zdecydować, czy morderca Pawła Adamowicza trafi przed sąd.

- W tej chwili będziemy czekać na opracowanie przez nich materiału badawczego i sporządzenie opinii. Ta opinia ma udzielić odpowiedzi na pytanie, czy podejrzany w chwili popełnienia czynu, był poczytalny, niepoczytalny, a być może miał poczytalność ograniczoną - tłumaczy Grażyna Wawryniuk z prokuratury.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Szokujące doniesienia mediów. Postępowanie wobec Stefana W. może skończyć się umorzeniem 

Są różne scenariusze. Jeśli biegli orzekną, że Stefan W. w trakcie zamachu działał świadomie, będzie mu groziło nawet dożywocie. 

Jeśli analiza biegłych doprowadzi ich do innego wniosku, a więc postawią oni tezę, że sprawca jest niepoczytalny, a więc podczas ataku nie odpowiadał de facto za swoje zachowanie, wówczas procesu nie będzie.

- Postępowanie może zakończyć się tylko w jeden sposób: umorzeniem - przyznaje Grażyna Wawryniuk. W takim przypadku jedyną odpowiedzialnością, jaką poniesie zamachowiec może być dożywotni pobyt w szpitalu psychiatrycznym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina
     

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News