To koniec. W nocy stało się coś, co przekreśli karierę Jakiego

To koniec. W nocy stało się coś, co przekreśli karierę Jakiego Źródło: Fot. YouTube/Telewizja wPolsce

Patryk Jaki pełni obecnie funkcję wiceministra sprawiedliwości, ubiegając się jednocześnie o fotel prezydenta Warszawy. W nocy doszło jednak do zdarzeń, które pogrzebały najpewniej samorządowe plany polityka. Jak mówi się w kuluarach, działacz już dziś może martwić się o swój wyborczy wynik.

Jaki objął stanowisko w Ministerstwie Sprawiedliwości u boku Zbigniewa Ziobry 18 listopada 2015 roku. Stanowisko dało politykowi dużą rozpoznawalność, która sprawiła, że obóz władzy zdecydował się wyznaczyć go na swojego kandydata w wyścigu po fotel gospodarza polskiej stolicy.

Czy Patryk Jaki nie ma już szans na prezydenturę?

Jak się jednak okazuje, wyrównana dotąd batalia z Rafałem Trzaskowskim oraz innymi kandydatami stanowczo się właśnie skomplikowała. Powodem są oczywiście burzliwe protesty pod Pałacem Prezydenckim, w których wzięło w nocy udział tysiące Polaków. Jako wiceminister sprawiedliwości Jaki jest bezpośrednio związany z działaniem krajowego sądownictwa. To z powodu jego reformy, którą zaproponowali politycy Prawa i Sprawiedliwości, na ulicach pojawiła się ogromna grupa protestujących.

Bezlitosna reakcja komentatorów

Jak twierdzą specjaliści, politykowi obozu rządzącego trudno będzie uciec od oskarżeń związanych z niedemokratycznymi rzekomo zmianami w wymiarze sprawiedliwości. Czy to wysunie Rafała Trzaskowskiego na wiodącą pozycję w wyścigu o prezydenturę w Warszawie? Tego dowiemy się jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że niezwykle spokojny początkowo protest przerodził się w batalię między policją i manifestującymi. Ostatecznie funkcjonariusze użyli nawet gazu pieprzowego, a do poszkodowanych musiały przyjechać karetki pogotowia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dawna miłość Kaczyńskiego ujawnia! Jest u schyłku, niedługo odejdzie
  2. Ranni pod Pałacem Prezydenckim! Turystka z Azji wśród poszkodowanych
  3. Wyciek z PiS! Przypadkiem ujawniono kluczową decyzję Morawieckiego
  4. Rząd nas okłamał! Rytualny ubój w Polsce: zakazu nie będzie, ustawa wycofana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News