Patryk Jaki o Stefanie W.: "Gdyby rządził ktoś inny..."

Patryk Jaki o Stefanie W.: "Gdyby rządził ktoś inny..."

Patryk Jaki podczas konferencji prasowej został zapytany przez dziennikarzy o Stefana W., mordercę Pawła Adamowicza. Słowa wiceministra zszokowały wszystkich. Niestety nie obyło się bez politycznej zagrywki ze strony wiceministra.

Patryk Jaki po przegranych wyborach na prezydenta Warszawy na jakiś czas zniknął z mediów. Teraz za sprawą trwających śledztw związanych z zabójstwem Pawła Adamowicza wiceminister sprawiedliwości wypowiedział się o Stefanie W., mordercy prezydenta Gdańska. Oczywiście nie było to jedyne pytanie jakie otrzymał, ale to właśnie ten temat wywołał najwięcej emocji. Niestety mimo tego, że śmierć prezydenta Gdańska jest potworną tragedią, Jaki nie powstrzymał się od politycznego komentarza, którzy oburzył wielu internautów.

Patryk Jaki o Stefanie W.

Zamach na życie Pawła Adamowicza miał miejsce ponad tydzień temu, ale nadal pozostaje wiele kwestii, na które nie znamy odpowiedzi. Duże kontrowersje wzbudza fakt, że mężczyzna za dokonanie 4 napadów na placówki bankowe otrzymał wyrok zaledwie niecałych 6 lat pozbawienia wolności. Co więcej, Stefan W. starał się o wcześniejsze opuszczenie zakładu karnego, ale jego podania zostawały odrzucane. Patryk Jaki podczas swojej wypowiedzi wprost sugeruje, że jest to jego zasługa, oraz wskazuje, że gdyby teraz u władzy była inna partia, to nożownik wyszedłby na wolność znacznie wcześniej. - Dwukrotnie zmniejszyłem liczbę warunkowych zwolnień, przerw w odbywaniu kary itd. niż było za poprzednich rządów. To ma o tyle istotne znaczenie, że z dużą dozą prawdopodobieństwa można by powiedzieć, że gdyby nie wytyczne, które wydałem, gdyby rządził ktoś inny, Stefan W. już wcześniej byłby na wolności - mówił wiceminister.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wbrew woli rodziny zmarłego

Wielu internautów jest wprost oburzonych słowami polityka. Wszystko dlatego, że według nich Jaki wykorzystał tę tragedię do politycznej zagrywki, przez którą chce wybielić swoje ugrupowanie i oczernić opozycję. Nie da się ukryć, że jest to zupełnie sprzeczne z prośbą rodziny Adamowicza. - Ten człowiek nie wie co mówi. Boże uchowaj nas przez tymi ludźmi - pisze jeden z internautów. - ..no i jak tu słuchać spokojnie TAKICH DYRDYMAŁ ale generalnie jest to prowokacja słowna tylko czekają kto i jak zareaguje.!!! - czytamy. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Wybory w Gdańsku. Jest decyzja ws. startu zastępczyni Adamowicza
  2. Prezydent Duda komentuje incydent pod Pałacem. Stanowcza deklaracja
  3. „Jesteście wypie****ni!” Były dziennikarz TVP zdradza kulisy pracy
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News