Patryk Jaki otrzymał właśnie duży cios wizerunkowy, który może mu poważnie zaszkodzić w wyścigu po fotel prezydenta Warszawy. Śledztwo, które rozpoczęło się przez kontrowersyjne oskarżenia polityka wobec innego posła, zakończyło się właśnie umorzeniem. Czy wiceminister sprawiedliwości zdecyduje się go przeprosić?

Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej, Robert Kropiwnicki wpadł w niemały szał, kiedy Patryk Jaki zarzucił mu z sejmowej mównicy szokujący czyn. Kandydat na gospodarza stolicy stwierdził bowiem, że w mieszkaniu posła działa agencja towarzyska, z której ten czerpie korzyści.

Patryk Jaki oskarżył politycznego oponenta

– Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską – stwierdził przed gremium parlamentarzystów Jaki.

Ostatecznie prokuratura rozpoczęła więc śledztwo w tej sprawie. Po dwóch latach je jednak umorzono. W mieszkaniu wynajmowanym przez Kropiwnickiego rzeczywiście mieszkała kobieta zajmująca się prostytucją, jednak poseł nic o tym nie wiedział i w żaden sposób na tym nie zarabiał.

Oficjalne stanowisko prokuratury

– Stwierdzono, że nie było podstaw, by uznać, że poseł był w jakikolwiek sposób uwikłany w proceder. Wykluczono też, by miał świadomość tego, co działo się w mieszkaniu – powiedział prokurator Włodzimierz Krzywicki, pełniący funkcję rzecznika krakowskiej prokuratury regionalnej w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Wielu internautów apeluje obecnie do Jakiego, aby przeprosił Kropiwnickiego. Nie wiadomo, czy polityk zdecyduje się na podobny gest, chociaż to mogłoby mu pomóc uratować twarz przed wyborami samorządowymi 2018.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żałoba w pałacu prezydenckim. Andrzej Duda załamany
  2. Kaczyński ma jedno marzenie. Nie chodzi o politykę
  3. Rząd PiS przyznaje. Nigdy nie zobaczymy naszych pieniędzy!
  4. Torturował zwierzaka na oczach turystów. Wszyscy mieli niezły ubaw
Patryk Jaki
screen youtube.com/Telewizja wPolsce
Oświadczenia majątkowe kandydatów na prezydentów polskich miast
Facebook.com/@PatrykJaki
Patryk Jaki
fot. youtube.com/Patryk Jaki

Popierasz Patryka Jakiego w wyścigu do fotela prezydenckiego w stolicy?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Jak bogaty jest prezydent Krakowa? Szokujące! Majątki kandydatów w wyborach...


Jakim autem jeździ Wassermann? Samochody kandydatów na prezydentów polskich miast [ZDJĘCIA]