Patryk Jaki WPADŁ! Przyłapany na wstydliwym kłamstwie o "robieniu" dzieci

Patryk Jaki WPADŁ! Przyłapany na wstydliwym kłamstwie o "robieniu" dzieci Źródło: fot. youtube.com/Telewizja wPolsce

Patryk Jaki jest kandydatem obozu rządzącego na prezydenta Warszawy. Wśród swoich wielu obietnic zadeklarował między innymi także gwarancję finansowania zapłodnienia in vitro z budżetu miasta. Media wyciągają tymczasem zupełnie sprzeczne z tą obietnicą oświadczenie sprzed lat.

Patryk Jaki w rozmowie z TVN stwierdził, że jest zwolennikiem in vitro. Już wcześniej także zapewniał, że chce, by było ono finansowane z budżetu miasta, kiedy on będzie rządził Warszawą. Dziennikarz zapytał go, dlaczego zatem głosował przeciwko projektowi PO o finansowaniu in vitro w skali kraju. - Dlatego, że ten projekt miał wady legislacyjne - stwierdził. - Chcę spojrzeć na to szerzej: polityka samorządowa powinna być wyjęta spod sporów ideologicznych. Prezydent Warszawy powinien być otwarty dla wszystkich - dodał.

Patryk Jaki kłamie? Media wyciągają oświadczenie sprzed lat

Okazuje się jednak, że w 2012 roku, kiedy w Polsce po raz pierwszy rozpoczęła się dyskusja o zapłodnieniu pozaustrojowym, sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Wówczas w mediach lokalnych w Opolu, z którego pochodzi wiceminister sprawiedliwości, pojawiła się opinia, że Jaki jest zwolennikiem in vitro. On sam definitywnie zaprzeczył wówczas tym doniesieniom. Podkreślił, że jest zwolennikiem finansowania z budżetu państwa "metod alternatywnych do in vitro, takich jak naprotechnologia". Równocześnie jednak warto podkreślić, jaki był kontekst tej wypowiedzi. W 2012 roku PiS przedstawił projekt ustawy karzący więzieniem za stosowanie metody in vitro. Patryk Jaki opowiedział się przeciwko tak radykalnej propozycji, stąd niektórzy dziennikarze uznali go za zwolennika tej metody. On sam jednak nigdy (aż dotąd) nie opowiadał się jednoznacznie po żadnej ze stron. Ani nie prezentował stanowiska wrogiego wobec zapłodnienia pozaustrojowego, ani stanowiska popierającego tę metodę. Teraz, jako kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy wprost mówi: "Jeżeli chodzi o samo in vitro: popieram". Wobec tego część mediów uważa, że stoi to w sprzeczności z dotąd prezentowanym stanowiskiem. Tym bardziej, że stoi w sprzeczności ze stanowiskiem partii, która firmuje jego kandydaturę - Prawa i Sprawiedliwości. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Znana pisarka naubliżała Kaczyńskiemu! Jej słowa przejdą do historii
  2. Media zapomniały, Agata Duda też? Rok temu seks-bomba namieszała w głowie Prezydentowi
  3. Panika w opozycji. RODO zablokuje wybory
  4. Spróbuj się nie zaśmiać! Najzabawniejsze zwierzaki uchwycone kamerą
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News