NIE UKRYJESZ TEGO! Jaki usuwa swój niewygodny wpis z sieci

NIE UKRYJESZ TEGO! Jaki usuwa swój niewygodny wpis z sieci

Kampania wyborcza, choć oficjalnie jeszcze się nie rozpoczęła, w rzeczywistości trwa już w najlepsze. Patryk Jaki jest kandydatem PiS na prezydenta Warszawy. Do wyborów jeszcze kilka miesięcy, jednak już teraz polityk usuwa niewygodne posty z Twittera.

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki wyraźnie odwołuje się w swojej kampanii do szerokiego elektoratu. Głosy konserwatywnych wyborców PiS ma niemalże zapewnione, chciałby jednak zyskać poparcie ze strony wyborców bardziej liberalnych, dotąd głosujących na PO i inne partie. Jest to o tyle istotne, że Warszawa jest miastem, w którym PO przez wiele lata mogła liczyć na niesłabnące poparcie. Stąd też regularne próby wykpiwania kandydata PO Rafała Trzaskowskiego. Ponadto - Patryk Jaki głosi także liczne poglądy nietypowe dla nurtu konserwatywnego spod znaku PiS.

Patryk Jaki wstydzi się tego, co pisał 5 lat temu?

Już wcześniejsze wypowiedzi pozwalały sądzić, że własnie w tym kierunku będzie szła kampania wyborcza Patryka Jakiego. Na samym początku stwierdził on, że będzie się starał o odpowiednie dofinansowanie programu in vitro w Warszawie. Biorąc pod uwagę, że PiS (a także sam Jaki) w 2015 roku był przeciwny rządowemu programowi leczenia niepłodności metodą in vitro, ta deklaracja zaskakuje. Niedawno wielokrotnie sprzeciwiający się działaniom środowisk LGBT kandydat PiS stwierdził, że nie miałby nic przeciwko paradzie równości w Warszawie, o ile "spełniłaby warunki formalne". I właśnie pod tym kątem sprawdzili Patryka Jakiego dziennikarze. Witold Głowacki z "Polska The Times" zauważył, że w 2013 roku obecny wiceminister sprawiedliwości napisał na Twitterze post opisujący dialog z dziennikarką. - Pytanie dziennikarki: czy uważa Pan homoseksualistę za chorą osobę? Ja: Tak. Dz: A czy uważa się Pan za osobę dobrze wykształconą? - opisał rozmowę polityk Solidarnej Polski. Post jeszcze o 9 rano w czwartek był widoczny, jednak przed godziną 10 już zniknął. Na szczęście społeczność twitterowa w odpowiednim momencie zrobiła tzw. screenshot tweeta, więc nadal jest on dostępny.

Niezwykła łatwość do zmiany poglądów

U wielu polityków obserwowana jest ta charakterystyczna cecha. W okresie kampanii wyborczych i w najważniejszych politycznych momentach z ich ust można usłyszeć wiele rzeczy zupełnie sprzecznych z wcześniej głoszonymi poglądami. Na Twitterze Patryka Jakiego widnieje jeszcze jeden post z tego samego dnia dotyczący zresztą tego samego tematu - homofobii. - Polsat dziś robi materiał o mojej homofobii, zaściankowości, brakach wiedzy i ogólnym zacofania. P.S do wszystkich zarzutów się przyznałem - napisał polityk. Czy Warszawiacy, wśród których jest bardzo duża grupa osób o poglądach liberalnych, zaakceptuje to, że swego czasu walczący z in vitro i broniący stolicy przed homoseksualistami Patryk Jaki teraz próbuje zmieniać swoje poglądy? Patryk Jaki fot. twitter.com/jozefmoneta Patryk Jaki fot. twitter.com/PatrykJaki
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Wyciągnęli kompromitujący fakt z przeszłości Jakiego. Będzie się słono tłumaczył
  2. Szef PKW oficjalnie: Trzaskowski i Jaki złamali kodeks wyborczy
  3. Wybory samorządowe 2018: Znamy kandydatów PiS na prezydentów
Następny artykuł