B. premier upokorzył publicznie Patryka Jakiego! "To prostak"

B. premier upokorzył publicznie Patryka Jakiego! "To prostak" Źródło: Fot. YouTube/Magazyn Gala

Patryk Jaki oraz Rafał Trzaskowski coraz bardziej intensywnie walczą o fotel prezydenta Warszawy. Obaj politycy zostali jednak właśnie ostro skrytykowani przez byłego premiera, Włodzimierza Cimoszewicza. Co ciekawe, to kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości otrzymał dużo większy cios.

Chociaż do wyborów samorządowych pozostało jeszcze sporo czasu, batalia między Jakim i Trzaskowskim rozpoczęła się już kilka miesięcy temu. Nie są oni jedynymi kandydatami na stanowisko gospodarza stolicy, jednak eksperci twierdzą, iż ostateczna walka o zwycięstwo odbędzie się właśnie pomiędzy nimi.

Czy Patryk Jaki wygra?

Co ciekawe, obaj politycy zostali właśnie ostro skrytykowani przez byłego premiera, Włodzimierza Cimoszewicza, który pełnił tę funkcję od 7 lutego 1996 roku do 31 października 1997 roku. Warto zaznaczyć, że zdecydowanie bardziej bolesny cios otrzymał Patryk Jaki. W jaki sposób polityk odpowiedział na pytanie, czy kandydat PiS rzeczywiście może pokonać Trzaskowskiego w wyborach samorządowych? - Wszystko jest możliwe w czasach szaleństwa. (...) Facet, który wpakował Polskę na pole minowe ustawy o IPN, mylący Dunaj z Dunajcem, czeską i polską Pragę, grożący na sali sądowej sędzi, popełniający masę gaf świadczących o tym, że to prostak i naturszczyk, może zostać prezydentem stolicy naszego kraju - powiedział stanowczo Cimoszewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Patryk Jaki vs Rafał Trzaskowski

Były premier nie oszczędził także samego Trzaskowskiego. Jednocześnie wyraził nadzieję, że ostatecznie nie przegra on z Patrykiem Jakim. - Mam nadzieję, że tak się nie stanie, choć cała skandaliczna afera reprywatyzacyjna i momenty bezmyślnej bufonady Trzaskowskiego to ułatwiają - stwierdził były premier.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Najbliższy przyjaciel Kaczyńskiego przyłapany! Dostaje krocie od państwa
  2. Samodzielna władza PiS właśnie upada. Musi szukać sojusznika
  3. Ujawniono rejestr korzyści majątkowych Morawieckiego. Duże zaskoczenie
  4. Wassermann ma tylko jedną prośbę do Tuska. B. premier weźmie ją sobie do serca?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News