Partnerka Kuby Wojewódzkiego, która przez jakiś czas odpoczywała nad morzem z grupą znajomych, często chwaliła się zdjęciami z pobytu, co ma już w zwyczaju. Jedna z fotografii przyciągnęła jednak szczególną uwagę mediów oraz internautów. Modelka szybko została oskarżona o niestosowne żarty z tysięcy uchodźców, którzy giną na Morzu Śródziemnym.

„Urwałam się chłopakom na chwilę. Jeśli ktoś ciekaw – woda w zatoce ma 10 stopni, odczuwalne -14 #przyjemności #akcjaratunkowa #PierwszyPolskiuchodziec” – to opis jednego ze zdjęć Kaczoruk, na którym przemoczona wyciera się ręcznikiem. Ostatni z tagów zbulwersował wiele osób, więc modelka bardzo szybko została zaatakowana.

„Renata Kaczoruk, ostatnio tłumaczyłaś pod postem Magdalena Kicińska, że wspierasz kobiety bite przez mężczyzn, a zachowanie Twojego chłopaka (na słowa Tomasza Adamka, że „[kobiety] trzeba lać”) wynikało z formuły programu. Bardzo możliwe, że zaraz napiszesz, że anonimowo wspierasz The White Helmets, Polska Akcja Humanitarna (PAH), Refugees Welcome Polska czy uchodźcy.info, a żarciki z tonących w zimnej wodzie uchodźców (gratuluję pomysłowości przy hashtagu #PierwszyPolskiuchodziec) to jedynie dystans, którego wszystkim nam w tym kraju tak brakuje. P.S. Tylko w tym roku w Morzu Śródziemnym utonęło 1340 osób, a w #akcjachtunkowych uratowano 50 000 migrantów” – odpowiedział jej szybko dziennikarz Filip Skrońc. Dla Kaczoruk nie był to jednak koniec dyskusji, ponieważ postanowiła się bronić.

„Jeśli chcielibyście coś zrobić dla uchodźców – naciskalibyście grupowo rząd na inne decyzje w sprawie ich przyjmowania. Czasem ktoś to robi – korzystając z tego, że ma słuchaczy – otwartą krytyką i satyrą, żeby nie pozwolić na ciszę nad tą trumną. Nie sprawdziłeś, co do tej pory na ten temat pisałam. Najłatwiej jednak bez głębszego researchu i przemyślenia kogoś zaatakować i sprowokować kolegów do emocjonowania się nad przekrzywionymi przez nas intencjami. Miłego dnia!” – stwierdziła Kaczoruk, czym tylko jeszcze bardziej rozwścieczyła internautów. Wiele osób zarzucało jej hipokryzję i zakłamanie oraz wytykało usilne usprawiedliwianie się, zamiast po prostu przeprosić po niemałej wpadce. Modelka chyba jednak nie uważa, aby było to potrzebne.

...

Zobacz również

Fot. Instagram
Fot. Facebook