Partia Razem przez błędy formalne straci 75% subwencji. To dramat dla młodej lewicowej formacji, która utraci ponad 9 milionów złotych. Decyzja Państwowej Komisji Wyborczej jest bezlitosna i paraliżuje działanie partii.

Razem chce, aby wyborcy pomogli im odzyskać płynność finansową. Dlatego działacze rozpoczęli akcję „Daj piątaka na lewaka”. 5,77 zł rocznie – tyle każdy wyborca przekazał na działalność formacji oddając na nią głos. Jednakże, decyzją państwowej instytucji, z pieniędzy zostały resztki. Z podobnym problemem zmaga się .Nowoczesna, która uruchomiła akcję „Dycha dla Rycha”. Partia Razem chce dwa razy mniej.

– 5,77 złotego rocznie – tyle każda wyborczyni i każdy wyborca przekazali Razem, oddając na nas głos w wyborach. Teraz okazuje się, że wola pół miliona Polek i Polaków jest niczym w zderzeniu z bezduszną biurokracją. Absurdalna administracyjna decyzja ważniejsza jest niż wynik wyborów. Nasz błąd nie przyniósł nam żadnych korzyści, nie da się nam zarzucić złych intencji. Państwo nie dało nam żadnej możliwości, żeby go naprawić – tak jak to może to zrobić każdy podatnik i podatniczka, która błędnie wypełniła PIT. Teraz mamy utracić 900 razy tyle, ile wyniosła kwota naszej pomyłki! – pisze Razem. 

– Nie poddajemy się! Nielogiczną decyzję o odebraniu subwencji będziemy podważać przed Sądem Najwyższym. Niezależnie od wyniku tej sprawy, będziemy dalej działać, walczyć o prawa najuboższych i najsłabszych, tych, którzy sami nie mają siły się o nie upomnieć! Już teraz prosimy Was o wsparcie naszej walki z bezwzględnym systemem! – dodaje. 

razem-5

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również