W Częstochowie chcą zablokować Paradę Równości. "Nie pozwolimy, by wizerunek Maryi był szargany"

W Częstochowie chcą zablokować Paradę Równości. "Nie pozwolimy, by wizerunek Maryi był szargany" Źródło: Wikipedia/Wistula

Parada równości w Częstochowie zagrożona. Radni PiS i księża protestują, uważając, że to wydarzenie zbezcześci ich święte miasto i ugodzi w uczucia religijne mieszkańców.

Parada równości ma się odbyć w Częstochowie już 16 czerwca. Jednak mimo zgody wydanej przez prezydenta miasta, organizatorzy wciąż nie są pewni czy do niej dojdzie. Wszystko przez protestujących duchownych i polityków partii Prawo i Sprawiedliwość.

Parada równości w Częstochowie może się nie odbyć w wyznaczonym terminie

Pierwsza parada równości odbyła się w Częstochowie zaledwie rok temu. Bardzo długo walczono, aby to wydarzenie doszło do skutku. Naturalnie Kościół i politycy prawicy mocno się temu sprzeciwiali, tłumacząc, że miasto kojarzone głównie z chrześcijaństwem nie powinno być miejscem na takie happeningi. Gdy parada doszła już do skutku była wielokrotnie przerywana przez policję i protestujących mieszkańców. 

W tym roku również pojawiają się głosy przeciwko przemarszowi osób o odmiennej orientacji i poglądach. Powód? W tym samym czasie ma się odbyć XX Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę. Według księży pielgrzymka jest ważniejsza i musi odbyć się w spokoju. Twierdzą, że homoseksualiści zdeprawują małe dzieci.

 - Marsz równości w tym samym dniu, kiedy zaplanowana jest przybywająca od lat tradycyjna pielgrzymka dzieci na Jasną Górę, nie jest przypadkiem. To celowa prowokacja wymierzona w dzieci, w całą katolicką Polskę. Mamy uzasadnione obawy, że poza czynami deprawującymi dzieci, może także dojść do zakłócania ładu i porządku publicznego - alarmują radni PiS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mieszkańcy Częstochowy zamierzają bronić miasta przed paradą  

 - Jako mieszkańcy Częstochowy, duchowej stolicy Polski, musimy szczególnie chronić wartości, które od wieków stanowią fundament istnienia naszej ojczyzny. Nie możemy pozwolić, aby wizerunek Maryi oraz godność miejsca, jakim jest Jasna Góra, były szargane. Nie dajemy przyzwolenia na manifestowanie pogardy wobec wartości chrześcijańskich, zwłaszcza w obecności dzieci i młodzieży - tak głosi oficjalne stanowisko mieszkańców Częstochowy. Zgodę, którą prezydent wydał na paradę, nazywają "haniebną". 

Żadne argumenty nie przemawiają do polityków PiS. Chcą odwołania parady, a jeśli mimo wszystko do niej dojdzie będą ją zakłócać. Artur Sokołowski proponuje bardzo radykalne rozwiązania. Chce nagłośnić całą sprawę, którą nazywa zamachem na polski katolicyzm i Duchową Stolicę Polski. Oprócz tego chce zwraca się o pomoc do kibiców.

 - Apeluję do wszystkich kibiców sportowych, którym Jasna Góra zawsze chętnie udziela gościny podczas dorocznych Pielgrzymek Kibiców. Przyszedł czas spłacić część długu wdzięczności i stanąć w obronie Naszej Matki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Tragiczna wiadomość. Nie żyje twórca uwielbianego przez Polaków serialu Polsatu
  4. Beata Tyszkiewicz ma problemy z sercem. Spisała testament, zgromadziła astronomiczne oszczędności
  5. Dramatyczne wieści o uwielbianej bohaterce "Barw Szczęścia". Przerażająca choroba rujnuje jej życie
  6. TVP przekazuje alert RCB dla kilku województw. Zaleca nie wychodzić z domu i zabezpieczyć dobytek

Źródło: Na Temat 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News