Europa nadal żyje kryzysem imigranckim i próbami jego rozwiązania. Do dyskusji włączył się papież Franciszek, który zaapelował by każda parafia, klasztor i sanktuarium przyjęły uchodźców, chociaż po jednej rodzinie. 

Watykan już zapowiedział, że również przyjmie przybyszów z ogarniętych wojną terenów. Franciszek skierował swoje słowa do wiernych zebranych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański. Okres ma być o tyle szczególny, że dla katolików 8 grudnia rozpoczyna się Rok Miłosierdzia. Papież apeluje o przyjęcie rodzin uchodźców, bowiem miałoby to być „konkretne przygotowanie” do Roku Świętego.

– W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości! – mówił papież Franciszek.

– W związku ze zbliżaniem się Jubileuszu Miłosierdzia kieruję apel do parafii, wspólnot zakonnych, do klasztorów i sanktuariów w całej Europie o konkretne wyrażenie Ewangelii i przyjęcie po jednej rodzinie uchodźców – dodał papież.

– Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości – zaapelował.

Co na to polscy duchowni? Jeszcze nie odpowiedzieli na apel, aczkolwiek ostatnio arcybiskup Hoser przestrzegał przed „islamizacją Europy”.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: TVN24

...

Zobacz również