Papież nie wytrzymał. Ekskomunikował księdza za...

Papież nie wytrzymał. Ekskomunikował księdza za... Źródło: fot. flickr.com

Papież Franciszek słynie raczej z łagodnego usposobienia i chęci dialogu. Tym razem jednak głowa Kościoła nie wytrzymała. Biskup Rzymu ekskomunikował księdza, który dopuścił się czegoś niewyobrażalnego. Czeka go teraz długa pokuta.

Ekskomunika jest najwyższą karą kościelną, jaką można nałożyć i dostać. Skazuje ukaranego na wykluczenie z życia wspólnoty Kościoła, nie pozwala na przyjmowanie sakramentów, ani na sprawowanie jakiejkolwiek posługi. ZOBACZ TAKŻE: Hawking ostrzega! Podał datę KOŃCA ludzkości Wykluczenie, które nakładane jest za ciężkie przestępstwo wobec nauki i porządku uznawanych przez Rzym za słuszne, nie ma charakteru definitywnego. Może być zniesione, ale proces do tego prowadzący jest dosyć skomplikowany. Prawidła katolickiej wiary zakładają 12 przypadków, w których ekskomunika może nastąpić. Są to m.in. schizma, herezja, zabicie papieża czy aborcja. Wyrok poprzedzony musi być odpowiednim śledztwem. ZOBACZ TAKŻE: Ale zaskoczenie! Polski Kościół właśnie wypowiedział PiS WOJNĘ Najgłośniejsza z ostatnich spraw związanych z wykluczeniem kogoś z kościoła wydarzyła się w Australii, gdzie ta straszna kara spotkała duchownego. Dochodzenie w tej sprawie trwało aż dwa lata.

Papież nie wytrzymał

Nigeryjski ksiądz Ezinwanne Igbo według świadków i śledczych dopuścił się złamania tajemnicy spowiedzi, co także karane jest ekskomuniką. Grzechy, które usłyszał w konfesjonale, ujawniał publicznie! ZOBACZ TAKŻE: Polakom odjęło mowę. Franciszek poniżył Jana Pawła II Do gorszącego postępku doszło w parafii Maroochydore w australijskim stanie Queensland. Winę Nigeryjczyka potwierdziło wnikliwe śledztwo, przeprowadzone na polecenie Stolicy Piotrowej. Bezsprzecznie wykazało ono, że oskarżenia wobec księdza były prawdziwe. Dowiedziawszy się o tym, miejscowy biskup, postanowił ogłosić papieski wyrok publicznie. Nie podano jednak, na czym dokładnie polegało złamanie tajemnicy spowiedzi. Kara może być zdjęta tylko i wyłącznie, jeśli winny poprosi o wybaczenie samego papieża, który musi się zgodzić. ZOBACZ TAKŻE: Polski biskup ostro jak nigdy. Namawia do buntu przeciwko PiS - Sytuacja ta była bardzo bolesna dla parafii Maroochydore. Prosimy was obecnie, abyście modlili się za tych wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku tego, co się wydarzyło. Niech Maryja, Gwiazda Morza, prowadzi parafię drogą pokoju - brzmi oświadczenie miejscowej kurii archidiecezjalnej. źródło: wpolityce.pl Następny artykuł