Papież Franciszek jest OSTATNIM PAPIEŻEM. Przerażająca wizja, mamy mało czasu

Papież Franciszek jest OSTATNIM PAPIEŻEM. Przerażająca wizja, mamy mało czasu Źródło: Fot. Flickr.com

Papież Franciszek, który objął Tron Piotrowy po abdykacji Benedykta XVI, swoim pontyfikatem w zaledwie pięć i pół roku zdołał zrewolucjonizować Watykan. Istnieje jednak przepowiednia, w której zawarto przerażającą wizję końca świata, a jego powodem ma być właśnie uwielbiany przez miliony Argentyńczyk.

Papież Franciszek został pierwszą pochodzącą z Ameryki głową Kościoła i Suwerenem Państwa Watykańskiego. Od początku pontyfikatu stawiał na kontakt z wiernymi, skromność i zupełnie inne niż dotąd podejście do papieskiej władzy. Symbolem zmian jest, chociażby zastąpienie dotychczasowych pojazdów Fiatem 500, zrobienie sobie selfie z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, czy otwarte potępianie pedofilii w Kościele. Taka postawa ściągnęła też na niego wielu krytyków, szczególnie wśród najbardziej zagorzałych katolików i chrześcijańskich społeczności na Bliskim Wschodzie, których przetrwanie zależy często od wewnętrznego konserwatyzmu.

Istnieją również przesłanki, mówiące, iż Franciszek jest ostatnim z papieży. Straszliwa przepowiednia zdobywa właśnie ogromną popularność.

Papież Franciszek będzie ostatnim?

Przepowiednia irlandzkiego mnicha Malachiasza została zinterpretowana jako zapowiedź końca Rzymu, świata i papiestwa. Skąd taki pomysł? Święty z Zielonej Wyspy pod wpływem wizji, której doświadczył w stolicy obecnych Włoch, opisał w 112 łacińskich zdaniach wszystkich papieży od Celestyna II do tego, którego uważał za ostatniego. Przydomki, które nadał głowom Kościoła, nie są przypadkowe. I tak Jan XXIII został "pasterzem i żeglarzem", ponieważ jako patriarcha Wenecji podróżował gondolą, Paweł IV od lilii w swoim herbie został "kwiatem kwiatów", a Jan Paweł II miał pochodzić "z pracy Słońca", gdyż przyszedł na świat w dniu zaćmienia słońca, pochowano go w takich samych okolicznościach. Ostatni na liście otrzymał przydomek "Piotr Rzymianin". Dlaczego więc to "Franciszek" miałby nim być? Według zwolenników przepowiedni związek bierze się z nazwiska biskupa Rzymu, które brzmi "Bergoglio". Jego pierwszy człon "berg" ma opisywać górę, która to kojarzy się ze skałą "petrus" - Piotr. Inni mówią, iż ma to związek ze świętym, od którego papież wziął swoje imię. Ojcem Św. Franciszka z Asyżu był Pietro Bernadone.

Kiedy nastąpi koniec świata?

Po śmierci Franciszka ma nastąpić całkowita pożoga i koniec naszych czasów. Czy jednak na pewno? Przy 112. papieżu, czyli Franciszku nie widnieje żaden numer. Przepowiednia może być więc niepełna. Zwolennicy Malachiasza wierzą jednak gorąco, że już niedługo skończy się świat i nadejdzie sąd ostateczny.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Skandal na obchodach wybuchu II WŚ na Westerplatte! Ręce opadają
  2. Macierewicz powraca! Nie uwierzycie, jaką dostanie posadę
  3. PiS właśnie przejął stolicę?! Polityczny przewrót
źródło: papilot.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News