Papież Franciszek ostrzega. Grozi powtórzeniem z II wojny światowej

Papież Franciszek ostrzega. Grozi powtórzeniem z II wojny światowej Źródło: fot. pixabay.com/Annett_Klingner

Papież Franciszek nie kryje swojego zaniepokojenia wydarzeniami na świecie. Według niego już niedługo czekać nas może prawdziwy nuklearny holokaust.

Papież Franciszek nie ukrywa, że żyjemy w bardzo trudnych czasach. Dziś wypowiedział się na temat  zachowań niektórych państw, a raczej ich rządów. W swojej wypowiedzi zwrócił szczególną uwagę na problem narastającego nacjonalizmu w wielu rejonach świata, który może doprowadzić do wielu problemów w przyszłości. Jednak to nie jedyna rzecz, przed jaką wiernych ostrzegał papież.

Papież Franciszek ostrzega wszystkich ludzi

Papież wziął udział w dzisiejszym sympozjum organizowanym przez Papieską Akademię Nauk Społecznych, a podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że Kościół zawsze zachęcał do miłości wobec swojego narodu, jednak w dzisiejszych czasach przyjmuje to już niezdrowe formy nacjonalistyczne.

 - Kościół zawsze zachęcał do miłości do swego narodu, swej ojczyzny, do poszanowania skarbu różnych wyrazów kulturowych, do zwyczajów i tradycji oraz słusznego stylu życia zakorzenionego w narodach...Kościół zawsze przestrzegał osoby, narody i rządy przed wypaczaniem tego przywiązania, gdy przemienia się ono w wykluczanie i nienawiść do innych, kiedy staje się konfliktowym nacjonalizmem wznoszącym mury czy wręcz rasizmem albo antysemityzmem - mówił papież Franciszek.

Papież zauważył, że podobne sytuacje w przeszłości doprowadziły do ogromnych tragedii zwłaszcza w ubiegłym stuleciu. Dodał również, że obecne na całym świecie pojawiają się agresywne prądy wobec cudzoziemców, a zwłaszcza imigrantów. Jednak to właśnie to, jak dane państwo przyjmuje do siebie obcych, świadczy o tym, jaki stosunek ma do godności ludzkiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Państwo, które rozbudza sentymenty nacjonalistyczne we własnym narodzie przeciwko innym narodom czy grupom ludzi, zaprzecza swej misji. Wiemy z historii, dokąd prowadzą podobne dewiacje. Myślę o Europie zeszłego wieku - dodaje.

W dalszej części swojego wystąpienia Franciszek zwrócił uwagę również, że czasu nuklearnego rozbrojenia są już niestety dawno za nami, a teraz coraz bliżej jesteśmy kolejnej konfrontacji.

Nie da się ukryć, że słowa papieża nie napawają zbyt dużym entuzjazmem, ale jednocześnie zwracają naszą uwagę na obecne problemy, którym wciąż jeszcze możemy zapobiec, póki jeszcze nie jest za późno.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar gwiazdy TVN! W ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie spędziła wiele miesięcy. Lekarze do dziś nie wiedzą, co jej było!
  2. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  3. Może jeszcze zdążysz! Dzisiejsza oferta majówkowa w Biedronce zwala z nóg
  4. Oto treść wizji Jackowskiego sprzed miesiąca na trwająca właśnie majówkę. Turlamy się ze śmiechu
  5. Musisz zrobić jedną ważną rzecz i Twoja emerytura wzrośnie o 10%. Emeryci zaskoczeni
  6. TVP podała wiadomość, która wstrząsnęła wieloma ludźmi. Nie żyje 15 policjantów

 

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News