Mocne słowa Franciszka do wiernych. "Takie myślenie to herezja"

Mocne słowa Franciszka do wiernych. "Takie myślenie to herezja"

Papież Franciszek bardzo szybko wzbudził sympatię milionów ludzi na całym świecie. Teraz oczy wszystkich skupiły się na jego wyjeździe do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Właśnie tam wziął udział w uroczystej mszy, podczas której zwrócił się do wiernych bardzo mocnymi słowami dotyczącymi herezji. 

Papież Franciszek od samego początku pontyfikatu wzbudza ogromne kontrowersje. Otwarcie mówi o wszystkich problemach Kościoła, co z pewnością wielu osobom nie przypadło do gustu. Z drugiej strony takim zachowaniem bardzo szybko zyskał uwielbienie wiernych, dla których stał się drogowskazem prowadzącym ich przez życie w wierze. Światowe Dni Młodzieży trwające właśnie w Panamie zgromadziły ogromną ilość wiernych, z którymi spotkał się papież Franciszek. Podczas uroczystej mszy głowa Kościoła katolickiego oczywiście zabrała głos, a wierni usłyszeli bardzo mocne słowa dotyczące herezji.

Szokujące przemówienie papieża na ŚDM

W Bazylice Katedralnej Santa Maria la Antigua odbyła się uroczysta msza, na której obecny był papież Franciszek. W katedrze pod wezwaniem patronki Panamy po raz kolejny mówił o problemach, z którymi zmaga się Kościół oraz sami duchowni. - Herezją jest myślenie, że Kościół nie ma nic do powiedzenia światu - mówił. Słowa te wstrząsnęły fanami, na tym jednak papież Franciszek swojego przemówienia nie zakończył. Przyznał również, że "znużenie nadziei rodzi się ze świadomości Kościoła zranionego swoim grzechem". Duchowny ocenił kondycję wiary katolików na całym świecie. - Wszystko wydaje się postępować normalnie, ale w rzeczywistości wiara niszczeje i się rozkłada. Zawiedzeni rzeczywistością, której nie rozumiemy lub w której uważamy, że nie ma już miejsca dla naszego projektu, możemy "nadać obywatelstwo" jednej z najgorszych możliwych herezji naszych czasów: myśleniu, że Pan i nasze wspólnoty nie mają nic do powiedzenia czy dania temu nowemu rodzącemu się światu - dodał.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek poświęcił ołtarz kościoła

W dalszej części papież Franciszek poświęcił również ołtarz XVIII-wiecznej katedry, do której arcybiskup Marek Jędraszewski przywiózł relikwię św. Jana Pawła II. Ołtarz poświęcony został polskiemu papieżowi, Marcinowi de Porres, Róży z Limy oraz Oskarowi Romero. Na mszy obecny był również prezydent Panamy Juan Carlos Varela. Po mszy papież pojechał do seminarium San Jose, zjadł obiad z kilkoma wybranymi uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, a wieczorem przewodniczył czuwaniu na błoniach św. Jana Pawła II w Metro Park. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Uwielbiany gwiazdor odchodzi z hitowego show Polsatu. Co się dzieje?
  2. Fani Wojewódzkiego oburzeni na jego najnowszą reklamę. „Rozmieniasz się na drobne”
  3. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Kosmiczny występ w The Voice Kids! Właśnie objawiła się kolejna „Roksana Węgiel”?
  Następny artykuł