franciszek
Fot. YouTube/BBC News
Mikołaj Pilecki - 31 Grudnia 2018

Wyznanie Franciszka wstrząsnęło katolikami. Papież prosi już tylko o modlitwę

Papież Franciszek poprowadził wczoraj mszę w Watykanie. Podczas kazania głowa Kościoła poprosiła o modlitwę i rozumienie. Wyznanie papieża wstrząsnęło katolikami.

Papież Franciszek od samego początku swojego pontyfikatu zaprezentował nowe, rewolucyjne jak na duchownego w jego wieku podejście do spraw wiary i jej celebracji. Argentyńczyk nie bał się także wyrażać krytyki pod adresem hierarchów Kościoła i ustanawiać precedensów. Biskup Rzymu zrezygnował z luksusów, do czego nakłania także innych księży, potępił gromadzenie bogactwa, a nawet wyrażał niepochlebne zdanie na temat kapitalizmu i panujących w wielu krajach stosunków gospodarczych. Zasłynął także apelami o przyjmowanie uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Z tego powodu wielu konserwatywnych katolików uznało go za "lewaka", a nawet "komunistę". Teraz papież wystosował kolejną ważną prośbę do wiernych.

Papież Franciszek o stosunkach międzyludzkich

Poprowadzona wczoraj przez papieża modlitwa Anioł Pański została wzbogacona o żywiołowe kazanie, którego przesłaniem było niezapominanie o potrzebie sprawiania dobra i zrozumienia. Przypomniał również, że tylko w Jezusie odnaleźć można prawdziwe szczęście i zniwelować wszystkie swoje lęki. - Zadziwienie i otwarcie się na innych, zrozumienie argumentów innych osób: taka postawa jest ważna dla uzdrowienia narażonych na szwank relacji międzyludzkich i jest ona niezbędna także dla uzdrowienia otwartych ran w środowisku rodzinnym - powiedział Franciszek.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska ma się z czego cieszyć! Nie tylko ją w 2018 odwiedził bocianCzytaj dalej
Władca Watykanu zwrócił również uwagę, że aby czuć się doskonale i nie odczuwać lęków nie wolno zapominać o Jezusie. By zobrazować swoją koncepcję przypomniał o tym, co czuli Maryja i Józef, gdy małoletni Chrystus zgubił się na trzy dni. - Ten niepokój, jakiego doświadczali podczas trzech dni zagubienia Jezusa, powinien być również naszym niepokojem, gdy jesteśmy "z dala od Niego". Powinniśmy doświadczać niepokoju, gdy przez ponad trzy dni zapominamy o Jezusie, nie modląc się, nie czytając Ewangelii, nie odczuwając potrzeby Jego obecności i Jego pocieszającej przyjaźni - zaapelował, dodając, że rodzice Jezusa znaleźli go nauczającego w synagodze i wierni także powinni szukać jego obecności w Kościele.

Papież apeluje o modlitwę

Relacje ludzi ze sobą to nie tylko rozmowy i kłótnie z przyjaciółmi, ale przede wszystkim stosunki wewnątrz rodzin. Wiele osób niestety nie ma odpowiedniego środowiska w rodzinnym domu i odnajduje w nim jedynie ból i cierpienie. To właśnie o modlitwę w ich intencji poprosił Franciszek. - Módlmy się za wszystkie rodziny świata, szczególnie za te, w których z różnych powodów brakuje pokoju i zgody. I powierzmy je pod opiekę Świętej Rodziny z Nazaretu - zaapelował.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Taxify: Co to? Jak działa? Cennik
  2. Pieronek o Rydzyku. Duchowny zmiażdżył redemptorystę
  3. Ludzie Kościoła wypowiedzieli wojnę Franciszkowi! Wykorzystają do tego 260 papieży
  4. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
  5. Anna Mucha: wiek gwiazdy szokuje. Aktorka wygląda dużo młodziej!
Andrzej Duda MEMYAndrzej Duda do dziś nie może się pozbierać! Najlepsze polityczne memy w 2018 rokuCzytaj dalej
źródło: aleteia.org
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News