Ostre słowa papieża Franciszka, których Rydzyk nigdy nie powinien zapomnieć. "Wielki ból"

Ostre słowa papieża Franciszka, których Rydzyk nigdy nie powinien zapomnieć. "Wielki ból" Źródło: Fot. YouTube/TED

Papież Franciszek zdecydował się po raz kolejny zabrać głos w niezwykle kontrowersyjnej dla Kościoła sprawie. Duchowny skomentował finansowe poczynania wielu księży, wśród których znajdują się także liczni polscy duchowni. Opinia publiczna przytoczyła natychmiast szczególnie przykład ojca Tadeusza Rydzyka.

Franciszek niezwykle zaskoczył biskupów podczas jednego z ostatnich spotkań w Watykanie. Papież stanowczo odniósł się do życia ponad stan, które prowadzi wielu księży, bezpośrednio je krytykując.

Franciszek o obłudzie wśród kapłanów

- Kontrświadectwem jest głoszenie ubóstwa i życie jak faraon. (...) Wielki ból sprawia wiadomość o tym, że duchowny dał się zmanipulować albo, co gorsze, w nieuczciwy sposób zarządził wdowimi groszami - stwierdził biskup Rzymu. - Bardzo skandaliczny jest brak przejrzystości w podejściu do pieniędzy i traktowanie dóbr Kościoła, jakby były osobistą własnością - dodał duchowny.

Reakcja polskiej wspólnoty wiernych

Kiedy słowa te dotarły do polskich internautów, wielu z nich zaczęło przytaczać postać księdza Rydzyka oraz kontrowersje związane z jego finansowymi poczynaniami. Przeciwnicy majętnego duchownego uznali, że zdecydowanie powinien więc dobrze wsłuchać się w opinię duchowego zwierzchnika oraz oczywiście do niej zastosować. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Tragedia. Brat Benedykta XVI podał smutne informacje
  2. Zawrotna kariera radnych z PiS. Zarabiają więcej niż premier!
  3. Rydzyk szokuje i ujawnia: „Kaczyński jest chory psychicznie”
Następny artykuł