Skandal w Watykanie! Wściekły Franciszek nie wytrzymał, wyrzucił na bruk biskupów

Skandal w Watykanie! Wściekły Franciszek nie wytrzymał, wyrzucił na bruk biskupów

Skandal w Watykanie po ostatnich aferach w Kościele Katolickim. Papież Franciszek nie był w stanie wytrzymać i wyrzucił biskupów na bruk, nie mają już czego szukać w kościele.

Skandal w Watykanie, a na jego czele stoi dwóch księży z Chile. W ostatnim czasie taki akcji jest coraz więcej, a ostatnia afera w chilijskim kościele niesie za sobą konsekwencje. Papież Franciszek spotkał się z prezydentem Sebastianem Pinerą. W tym samym dniu ogłoszono jego decyzje w sprawie dwóch duchownych z tego kraju. Nie ma co się dziwić, że papież był wściekły, ponieważ jest wyczulony na punkcie takich skandali związanych z księżmi. Arcybiskup miasta La Serena Francisco Jose Cox Huneeus i emerytowany już biskup miasta Marco Antonio Ordenes Fernandez zostali oskarżeni o czyny seksualne na nieletnich. Papież nie miał dla nich litości i ten Skandal w Watykanie mógł skończyć się tylko w jeden sposób.

Skandal w Watykanie, Papież Franciszek wydala biskupów

Duchowni zostali wydaleni ze stanu kapłańskiego i nie będą dłużej pełnić swoich funkcji w Kościele Katolickim. Taką decyzję podjął Papież Franciszek, a komunikat pojawił się 11 października 2018 roku. Decyzja ta również nie podlega jakiejkolwiek apelacji i jest ostateczna. Jest to pierwsza decyzja obecnie urzędującego papieża wobec duchownych z tego kraju. W ostatnim czasie w Chile ujawniono skandal pedofilski i wielu duchownych było w to zamieszanych. Był naprawdę ogromny i około 30 duchownych złożyło przez to dymisję na ręce Franciszka.   Podczas wizyty papieża w Chile poruszył on ten temat z prezydentem kraju Sebastianem Pinerą. Obaj wyrażają głęboki ubolewanie nad tym tematem i zobowiązali się do walki z tym bolesnym i nieprzyzwoitym procederem. Niestety, pedofilia w kościele coraz częściej wychodzi na światło dzienne, a walka z nią jest utrudniona. Jeden z ostatnich filmów pt. "Kler" porusza również ten temat.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ  W ostatnim czasie powstała również mapka, która pokazuje, w których parafiach był lub jest duchowny oskarżony o pedofilie. To bardzo ciężki temat nie tylko dla polaków, ale dla wszystkich wiernych. W Ameryce Łacińskiej to również zatrważający problem, a skandal w Chile dowodzi tego, że nie dzieje się tam najlepiej. Po tym, jak Franciszek w kwietniu 2018 roku zmusił cały chilijski episkopat do dymisji za tuszowanie dowodów w tej sprawie, zaczęto mocniej reagować na takie afery. Śledztwa w tych sprawach cały czas trwają, a niestety ofiary pedofilii ze strony księży dalej cierpią i nie mają żadnego zadośćuczynienia. W Polsce na ten temat również toczy się debata. Jedna z ofiar wyrokiem sądowym ma otrzymać 1 milion złotych oraz 800 złotych dożywotniej renty za krzywdy, które doznała ze strony duchownego. Sam sprawca siedzi w więzieniu od 10 lat, przyznał się do winy. Jego pracodawcy nie chcą jednak wypłacić należności.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zmarła tuż przed ich ślubem. Gdy narzeczony odnalazł to zdjęcie, nie mógł się ruszać
  2. Gigantyczna afera! Mafia wzięła się za gwiazdorów disco polo
  3. Piękność, która towarzyszyła Trzaskowskiemu to nie jego żona. Wiemy kim jest
  4. Znaki zodiaku kobiet, z którymi faceci boją się związać
  5. Niesamowicie wzruszające! Znalazł swojego psa po 3 latach poszukiwań na ulicy
Następny artykuł