Papież Franciszek podczas swojego ostatniego kazania odniósł się do tego, jak rządy prowadzą swoją politykę. Według wielu osób te słowa idealnie odzwierciedlają to, co robi PiS.

Papież Franciszek znany jest z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi oraz przekonań, które nie wszystkim się podobają. Podczas czwartkowej mszy świętej w kazaniu obnażył działania rządów wielu państw na świecie. Wielu ludzi widzi w tym również odniesienia do polskiej polityki, która sterowana jest przez władzę Prawa i Sprawiedliwości, czyżby Kaczyński miał się czego obawiać?

Papież Franciszek ostrzega przez oszustwami rządów

Każdy rząd na świecie ma swoim zwolenników i przeciwników. Jest to naturalna kolej rzeczy, ponieważ każdy z nas ma trochę inne poglądy. Jednak polityczne przepychanki i wzajemne oskarżanie się w polityce, a zwłaszcza polskiej, stało się już praktycznie normą.

Ojciec Święty w swoim kazaniu ostrzegał wiernych przed rządami, które oczerniają swoich przeciwników. Według papieża taka władza jest zwyczajnie nieuczciwa.

– Wewnętrzne walki w diecezjach; znacie to. To samo jest w polityce i to jest przykre. Kiedy rząd nie jest uczciwy, próbuje splamić przeciwników obmowami, poprzez zniesławienie, kalumnie, zawsze się stara. A wy, którzy znacie dyktatorskie rządy, bo to przeżyliście, wiecie, co robi taki rząd. Najpierw bierze w swoje ręce środki przekazu przy pomocy ustawy i zaczyna obmawiać, poniża wszystkich tych, których uważa za zagrożenie – mówił Papież Franciszek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Franciszek dokonuje cudów? Niewiarygodne zdarzenia z udziałem papieża

Słowa papieża opisem rządów PiS?

Wielu internautów od razu zauważyło, że słowa papieża idealnie pasują do polityków polskiego rządu, którzy znani są z tego, że za wszystko obwiniają swoich poprzedników. Jednocześnie wywyższają samych siebie, pokazując, że są najlepszym, co spotkało ten kraj.

– W wypadku PiSu to prawda – pisze jeden z internautów.

– Papież Franciszek powiedział prawdę o rządach PiS-u przy współudziale kościoła w Polsce – czytamy.

– Piękne przesłanie dla pisowców. Tylko, że oni słuchają papieża toruńskiego a nie rzymskiego – dodaje kolejny internauta.

Czyżby papież przedstawił całemu światu, jak wygląda prawda o rządach w wielu państwach. Bez wątpienia wiele osób zgodzi się z tymi słowami, co sprawi, że Jarosław Kaczyński może stracić poparcie wśród wielu wiernych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kościół w Polsce bliski upadku? Polacy mają go coraz bardziej dość
  2. Sytuacja jest tragiczna, a rząd nic z tym nie robi!
  3. Zamach! Wjechał w tłum, chciał wysadzić ludzi. Są ofiary
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE

10 największych skandali, które wstrząsnęły Watykanem [ZDJĘCIA]

ŹRÓDŁOdziennik.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.